Basketbalové finále vrcholí třetím zápasem

Basketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Basketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Děčín - Po fantastickém zážitku, jímž bylo druhé finálové utkání Kooperativa NBL na děčínském zimním stadiónu, následuje v Nymburce třetí zápas série. Děčínští v ní prohrávají 0:2, což znamená, že ve středu 20. května mohou Středočeši z Nymburka oslavit zisk mistrovského titulu. Finále se hraje jen na tři vítězství.

Reklama

Před utkáním číslo tři si musíme dobře nastavit hlavu, protože vnímáme ještě plno dojmů z utkání číslo dvě, které myslím zanechalo velmi emocionální stopy ve všech aktérech tohoto utkání,“ uvedl děčínský trenér Pavel Budínský.

„Nymburk nám ukázal, že to myslí s obhajobou titulu velmi vážně, předvedená hra v Děčíně byla opravdu evropského charakteru a myslím, že v tomto budou pokračovat i v domácím utkání. Rozhodně nebudou chtít sérii prodlužovat. Na nás ale je, abychom to vnímali jako obrovskou výzvu, a jak se o nás ví, nejsme týmem, který tam přijede a to utkání jenom odehraje. Spíš naopak budeme věřit tomu, že jsme schopní se zlepšit, zkvalitnit hru na obou polovinách hřiště a že můžeme Nymburk v domácím prostředí pozlobit,“ uvažoval kouč.

Kapitán týmu Jakub Houška nepropadá skepsi: "K finálovému zápasu číslo tři pojedeme s tím, že nemáme stejně jako v celé sérii co ztratit, ale jedeme se tam porvat, protože by bylo hezké vrátit se ještě domů a zažít tu atmosféru, kterou jsme zažili v pondělí. Bylo by to hrozně hezké, takže tam zase necháme všechno, jako jsme nechali teďka doma, protože nás to stálo hodně sil. Ale pojedeme se porvat!"

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře