Basketbalisté Děčína se rozloučili s úspěšnou sezónou

Basketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comBasketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Děčín - Na závěr mimořádně úspěšné sezóny se basketbalisté BK Děčín představili v rámci oslav druhého místa v Kooperativa NBL při exhibičním fotbalovém utkání s hokejisty HC Děčín. A součástí vydařené akce bylo i setkání děčínských basketbalistů se svými nadšenými fanoušky.

Reklama

V exhibičním fotbalovém mači, v němž se proti sobě střetli děčínští basketbalisté a hokejisté, se hrálo systémem 4+1, tedy v poli nastoupili čtyři hráči plus brankář. Samotné utkání se hrálo na 4x10 minut hrubého času, tedy bez jakéhokoli přerušování, na celé hřiště, tudíž auty či rohy v tomto utkání k vidění nebyly.

Válečníci začali utkání lépe a díky trefě Jakuba Kaši se ujali vedení 1:0. Hokejoví Medvědi ovšem postupně třemi góly zvrátili průběžný stav ve svůj prospěch. Děčínští basketbalisté ovšem nesložili zbraně, nejprve J-Kaša svým druhým gólem v utkání snížil a na 3:3 vyrovnal v závěrečné desetiminutovce Tomáš Vyoral.

Utkání skončilo 3:3 a o vítězi se tak rozhodovalo v penaltovém rozstřelu. Penalty se kopaly z polovině hřiště na prázdné branky. Z pěti exekutorů byli na straně basketbalistů úspěšní dva, hokejisté se trefili do sítě pouze jednou, takže hráči BK Děčín nakonec zvítězili 4:3 po penaltách. Rozhodující penaltu proměnil v závěrečné páté sérii Lukáš Bažant.

Utkání provázela velmi solidní kulisa, o kterou se staraly oba fanouškovské tábory, které se ve svých chorálech střídaly s téměř železnou pravidelností. Nejen mezi fans, ale i na samotném kurtu panovala během celého mače uvolněná atmosféra a dobrá nálada, kterou se navíc samotní hráči snažili vyštengrovat různými fintami a kličkami, které všechny příchozí diváky bavily.

Po samotném utkání následovala tradičně děkovačka a po ní již debata s přítomnými fans. Fanoušci se ptali na různé věci a dotkli se hned několika témat, na něž jim všichni přítomní hráči včetně kouče Pavla Budínského ochotně odpovídali.

Na debatu následně navázala i autogramiáda hráčů a focení. Během něj se mohli fans nechat zvěčnit se stříbrnou medailí i pohárem za druhé místo v Kooperativa NBL i stejně cennou trofejí za druhou příčku v Hyundai F-4 Českého poháru.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním
Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017 Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017
Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy? Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy?

Po zřícení malého letadla jsou mrtví Po zřícení malého letadla jsou mrtví
Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů
Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé


Komentáře