Stříbrné Levhartice! Historický úspěch basketbalu, na mistrovství republiky dívek U14

Hráčky Levhartice Chomutov. Foto: archiv M. NovotnýHráčky Levhartice Chomutov. Foto: archiv M. Novotný

Chomutov - Basketbalistky klubu Levharti Chomutov získali druhé místo na Mistrovství České republiky U14 dívek v Hradci Králové. V semifinále porazily favorizované družstvo Žabovřesk Brno, a ve finále už jsme nestačili na favorita celé soutěže.

Reklama

Na mistrovství se probojovalo osm nejlepších celků z celé republiky. Historicky se už náš klub (Levharti ) v roce 2014 zúčastnil mistrovství ČR U15 v Pardubicích, kde se našim chlapcům nepodařilo získat medaili.

Nejužitečnější hráčkou a nejlepší šestkařkou byla zvolena hráčka na křídle Anna Merhautová, která se také dostala do All stars turnaje.

„Je to neuvěřitelné, je to historický úspěch našeho klubu. Někde v koutku duše jsem věřil, že bychom mohli získat medaili. I když jsme nebyli top favorité, tak jsme skončili druzí,“ prohlásil trenér Drobný (ještě doladí přímou řeč)

Finále:

SŠMH Brno - BK Levhartice Chomutov 50:83 (9:32, 21:37, 38:58)
Hráčky: Merhautová 36b., Zdeňková 21b., Hartmanová 10b., Horsáková 9b., Běloušková 2b., Doležalová 2b., Pikalová 2b., Sýkorová 1b., Hlavová, Drobná, Gottwaldová, Junglingová, Endrštová M.

Semifinále:

Sokol Hradec Králové - BK Levhartice Chomutov 68:56 (16:11, 41:25, 59:46)
Hráčky: Merhautová 12b., Hartmanová 12b., Junglingová 8b., Horsáková 8b., Baženovová 7b., Běloušková 4b., Zdeňková 2b., Endrštová 2b., Pikalová 2b., Hlavová, Drobná, Gottwaldová, Doležalová, Sýkorová

Autor: M. Novotný

Levhartice Chomutov
Levhartice Chomutov
Levhartice Chomutov
Levhartice Chomutov
Levhartice Chomutov
Levhartice Chomutov


Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vyberte si poslance. Na kandidátkách stran a hnutí lze kroužkovat Vyberte si poslance. Na kandidátkách stran a hnutí lze kroužkovat
Dochází k ovlivnění voleb? Podezření na kupčení s hlasy v Krupce na Teplicku Dochází k ovlivnění voleb? Podezření na kupčení s hlasy v Krupce na Teplicku
Volební manuál 2017. Rekapitulace, jak se volí poslanci Volební manuál 2017. Rekapitulace, jak se volí poslanci

Žhář, který zapálil byt v Jirkově, dostal 15 let vězení Žhář, který zapálil byt v Jirkově, dostal 15 let vězení
Ministr Robert Pelikán potvrdil výstavbu justičního areálu v Ústí. Kdy bude hotový? Ministr Robert Pelikán potvrdil výstavbu justičního areálu v Ústí. Kdy bude hotový?
Spojí labské břehy v Děčíně nové lávky pro pěší i cyklisty? Spojí labské břehy v Děčíně nové lávky pro pěší i cyklisty?


Komentáře