Novinky ve ski areálu Klínovec pro zimu 2015-2016

Lyžaři. Foto: archiv MojeChomutovsko.cz
Lyžaři. Foto: archiv MojeChomutovsko.cz

Klínovec - Zima začíná a jaké novinky jsou ve skiareálu Klínovec v Krušných horách pro sezónu 2015-2016?

Reklama

V předchozích sezónách areál investoval mohutně do svého rozvoje. Vznikly 3 zcela nové lanovky, z toho dvě na severní straně Klínovce a jedna vytvořila zcela novou část areálu na jižním svahu, kde se nachází takřka 3 km dlouhá červená sjezdovka.

Pro návštěvníky je bylo vybudováno nové parkoviště, občerstvení, ApresSki stan, půjčovna, lyžařská škola a dětský park s posuvnými pásy o celkové délce 110 m.

Pro letošní sezónu ski areál připravil novinky více zaměřené na zlepšení služeb a zvýšení komfortu lyžařů. Zásadní novinkou je elektronický prodej skipasů, kdy zákazník získá hned 2 výhody při jeho využití: slevu při nákupu online skipasu a vyhne se případnému čekání na pokladnách a jeho skipas se aktivuje prvním průchodem turniketem.

Dále je vylepšení odjezdu z horní stanice Jáchymovské pro snowboardisty pomocí tažného lana a budou vylepšeny sklonové poměry mezi horními stanicemi lanových drah Prima Express a Cinestar Express, tak aby byl usnadněn pohyb lyžařů mezi severní jižní stranou aeálu.

"Investovali jsme také do posílení systému výroby technického sněhu. Bude postavena nová výkonná plně automatizovaná čerpací stanice s chlazením vody, pro severní stranu areálu a arzenál sněhových děl jsme posílili o dalších 20 děl. Celkový počet sněhových děl na Klínovci dosáhnul počtu 22 vrtulových děl a 125 ks tyčových děl. Výkon systému se tak zvýší o 10%," uvedl pro MojeChomutovsko.cz Adam Svačina ze skiareálu Klínovec.

Hotova je kompletní rekonstrukce příjezdové cesty na parkoviště u spodní stanice Prima Express v Jáchymově. Toto parkoviště také získá vylepšený povrch parkovacích a odstavných ploch.

"Vytvořili jsme věrnostní program pro stálé zákazníky. Celkem před letošní sezónou bude investováno přibližně 20 miliónů korun. Cena za jednodenní dospělý skipas je 680 kč na podkladnách a 650 kč při online nákupu, což je stejná cena jako loni," dodal Adam Svačina z Klínovce.

ČTĚTE:  Novinky ve ski areálu Klíny pro zimu 2015-2016

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře