Vondrka cítí šanci na vítězství v bodování. Hrubce zaskočil nájezdem alá Forsberg

Z utkání Chomutov - Třinec. Foto: Ladislav Chlíbek
Z utkání Chomutov - Třinec. Foto: Ladislav Chlíbek

CHOMUTOV - Piráti z Chomutova v utkání 47. kola Tipsport extraligy překvapili Třinec výhrou 2:1 po nájezdech. Jediný bod tak ztrácejí na postup do elitní šestky a tedy na přímý postup do čtvrtfinále. Cenného skalpu Ocelářů si cenili útočníci Michal Vondrka a Ivan Huml.

Reklama

Chomutov si vyšlápl na ambiciózní Třinec, dokázal porazit druhý celek soutěže, a současně přiživuje nadějě na přímý postup do čtvrtfinále. "Hráli jsme dobře dozadu. Třinec měl několik šancí, ale podařilo se nám dostat do vedení a dlouho jsme drželi stav 1:0. Hosté vyrovnali ve třetí třetině z dorážky. Naštěstí jsme pak urvali druhý bod v nájezdech," pochvaloval si útočník Pirátů Michal Vondrka.

Vondrka zaznamenal obě chomutovské branky, kromě zásahu ze hry rozhodl samostatné nájezdy. A to povedenou kličkou alá Peter Forsberg. "Gólman mi reagoval na pohyby, které jsem naznačoval, tak jsem zkusil tuhle kličku a vyšlo to. Hrubec je výborný gólman, měl plno skvělých zákroků, tak alespoň se nechal překonat při nájezdech (úsměv). Nájezdy jsou loterie a jsme rádi, že se ten druhý bod přiklonil k nám," oddechl si zkušný forvard.

Vondrka současně aspiruje na krále kanadského bodování, nyní je druhý v produktivitě za Petrem Vránou při bilanci 23+23. "Jsem rád za gól a druhý zásah při nájezdech. Třinec se neporáží každý den, je to velmi těžký soupeř. Třiadvacet gólů je můj osobní rekord a produktivitu vyhraje ten nejlepší. Zbývá pět zápasů do konce základní části, tam ještě každý z hráčů může přidat mnoho bodů. Poslední reprezentační akce mi zvedla chuť a dobře se mi pak hrálo i po návratu do extraligy," vysvětlil Vondrka.

V neděli čeká Piráty výjezd do Olomouce. "Čeká nás těžký soupeř, víme, kam jedeme. V Olomouci jsme letos už sehrali složité utkání, doma nás dokázali jednoznačně porazit. Hrajeme o důležité body a k té vysněné postupové šestce může rozhodovat každý bod," předesílá další útočník Chomutova Ivan Huml.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře