Náročný zápas na srdeční soustavu, řekl asistent Šťastný po výhře Pirátů

Hokejisté Chomutova. Foto: Ladislav Chlíbek
Hokejisté Chomutova. Foto: Ladislav Chlíbek

CHOMUTOV - Už podruhé v sezóně se hokejisté Chomutova střetli v probíhajícím ročníku extraligy na domácím ledě s pražskou Spartou. A znovu to byl zápas, který vybočoval z běžného průměru. Padlo jedenáct gólů, hra se přelévala ze strany na stranu a domácí Piráti nakonec urvali dva body za výhru 6:5 v prodloužení.

Reklama

„V první třetině to bylo hodně divoké utkání. Pro diváky se z tribuny asi naskýtal krásný pohled, když se pořád něco dělo. Ale pro trenéry to bylo, dá se říci, velmi náročné, co se týče srdeční soustavy,“ komentoval asistent chomutovského trenéra Jan Šťastný vzruch a množství různých situací na ledové ploše.

„Důležitou věcí, která zafungovala, byla výměna brankáře. Tím jsme dali mužstvu nový impuls. Věděli jsme, že musíme hrát s pokorou na sto padesát procent, protože jsme zaznamenali předešlý famózní výkon pražské Sparty ve Švédsku při jejím postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů,“ líčil Šťastný.

Piráti sice vedli 5:4, pak soupeř srovnal na 5:5 a rozuzlení přišlo v prodloužení. „Bylo nám jasné, že pokud chceme uspět, nesmíme polevit a jsme rádi za dva body. V tabulce nejsme úplně tam, kde bychom si představovali. Věřím, že se uklidníme, rozebereme si chyby a připravíme se na další zápasy,“ pronesl asistent.

Utkání hodně prožívali i chomutovští hokejisté. „Chtěli jsme ubránit náskok, ale hosté vyrovnali. To je sport. Naštěstí nám vyšlo prodloužení,“ oddechl si útočník Dávid Skokan. Vstřelil gól a patřil k aktivním hráčům. „Hlavní jsou týmové výsledky. A když se daří jednotlivcům, je to jen dobře,“ uvažoval. V zápase se zapojil i do bitky. „Nevyhledávám je, ale hokej je tvrdá hra. A nemám s tím problémy, pokud je třeba zastat se svého mužstva,“ dodal slovenský útočník ve službách Chomutova.

SOUVISEJÍCÍ: OBRAZEM: Piráti zdolali v prodloužení Spartu 6:5

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře