Změna MHD: Písečná v Chomutově se na dlouho uzavře. Začíná velká rekonstrukce

Vizualizace nového KaSS a okolí. Zdroj: archiv RegionstudioVizualizace nového KaSS a okolí. Zdroj: archiv Regionstudio

Chomutov - Od pátku 16. října 2015 se na dlouhou dobu uzavře ulice Písečná. Fungovat také nebudou zastávky MHD Zahradní TIP a Písečná, zdravotní středisko v obou směrech.

Reklama

"Důvodem je začátek velké přestavby území kolem KaSS a ulice Písečná. Stavební práce týkající se Písečné jsou naplánovány do konce května 2016. Po tuto dobu bude Písečná v části od podchodu v Borové ulici až k zastávce MHD Zdravotní středisko neprůjezdná a spoje MHD nebudou zajíždět na zastávky Zahradní TIP a Písečná, zdravotní středisko v obou směrech," sdělil pro MojeChomutovsko.cz mluvčí města Jan Rödling.

Spoje budou odkloněny přes ulici Zahradní, kde jsou dvě zastávky Zahradní I, Zahradní II. Na ty budou zajíždět všechny spoje kromě linky č. 16, která bude stavět pouze na zastávce Zahradní I.

"Lidé z Písečné mohou také využít linkové spoje objednávané krajem, tj. „zelené autobusy“. Ty pravidelně obsluhují konečnou zastávku Písečná, odkud jezdí přes Otvice do Chomutova (autobusové nádraží, poliklinika) a do Jirkova. V těchto spojích ale neplatí Buskarta chomutovského dopravního podniku," upřesnil chomutovský mluvčí.

Investiční akce rovněž zasáhne do parkování v nejbližším okolí. Po celou dobu rekonstrukce bude uzavřen vjezd na obě strany parkoviště pod KaSS. Ztížený přístup k parkování bude i na druhé straně ulice. Bude uzavřen vjezd na parkoviště vedle zdravotního střediska a podél bloku paneláků. Na toto parkoviště se řidiči dostanou pouze ze směru od Jirkova. Z hlavní silnice Písečná v blízkosti zastávky u zdravotního střediska bude možné vjíždět a vyjíždět z parkoviště po betonovém překladu.

Město rovněž upozorňuje na zvýšený provoz nákladní dopravy ve Skalkové ulici. Skalková bude po dokončení investiční akce opravena.

"Rekonstrukce se dotkne i školáků. U základní školy Zahradní bude zavřené schodiště a zelený svah pod školou. Na bezpečí dětí při cestě do školy kvůli zvýšenému provozu dohlédnout strážníci a kamerový systém," uvedl Jan Rödling.

Přehled odkloněných linek

Linky č. 1, 2, 10, 11, 41, 50, 51

Budou odkloněny přes ul. Zahradní, ve které budou na všech spojích obsluhovat zastávky Zahradní I a Zahradní II.

Linka č. 40

Bude odkloněna přes ul. Zahradní, ve které bude obsluhovat zastávky „Zahradní I“ a „Zahradní II“, kromě posledního spoje z Polikliniky, který zůstává beze změn ukončen v zastávce „Zahradní TIP“.

Linka č. 16

Bude odkloněna přes ul. Zahradní, ve které bude na všech spojích obsluhovat zastávku „Zahradní I“ (zastávky „Zahradní II“ a „Zahradní TIP“ obsluhovat nebude).

ČTĚTE:  Odstartuje druhá etapa rekonstrukce chomutovského KaSS

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře