Zastupitelé a manažeři Pirátů Dinda s Mikšovicem vymýšlí, jak nevracet městu 12,5 milionu

David Dinda (vlevo). Foto: Ladislav ChlíbekDavid Dinda (vlevo). Foto: Ladislav Chlíbek

CHOMUTOV /KAUZA/ - Jak nevracet městu 12,5 milionu vymýšlí vedení hokejových Pirátů. David Dinda a Stanislav Mikšovic v roli manažerů a zároveň opozičních zastupitelů z hnutí Nový Sever chtějí půjčku přeměnit za plnění za reklamu. Se záměrem nesouhlasí PRO Chomutov, které má v městské radě většinu.

Reklama

Podle zastupitele a obchodního ředitele Pirátů Stanislava Mikšovice "je to cena obvyklá". Výkonný ředitel a rovněž zastupitel David Dinda tvrdí, že město smlouvou o propagaci získá prostor pro propagaci Chomutova, a to i aktivit, na kterých se podílí.

Půjčka 12,5 milionu vznikla odsouhlasením chomutovských zastupitelů na červnovém zastupitelstvu. To na tehdejším jednání posuzovalo žádost Pirátů o finanční podporu mládežnické akademie. Nakonec rozhodlo o tom, že požadovanou částku 12,5 milionu korun poskytne klubu formou půjčky s lhůtou splatnosti jednoho roku.

Půjčka vznikla složitým procesem. Vedení města dávalo najevo, že seniorský A-tým finančně z městské kasy nepodpoří. Piráti nabídli řešení, že klub by od města získal nevratnou dotaci 12,5 milionu korun. Ta bude určena výhradně na fungování mládežnické Akademie Českého svazu ledního hokeje. Pro ni město už předtím odsouhlasilo dotaci 7,5 milionu korun.

Podmínku získání dotace vedení Pirátů uvádělo zachování seniorské extraligy v Chomutově. Do hry se vložil fanklub klubu a vznikla petice.

Zastupitelé v červnu 2016 dotaci ve výši 12,5 milionů neodsouhlasili. Ještě týž den vznikl návrh na půjčku. Ta byla těsnou nadpoloviční většinou schválena.

Piráti musí půjčku městu vrátit do 30. června 2017.

Přitom prvotním záměrem vedení klubu bylo získat až 33 milionů korun.

Sedm měsíců před termínem splatnosti půjčky David Dinda a Stanislav Mikšovic požadují změnu charakteru půjčky na mládežnickou akademii za reklamní plnění v rámci utkání seniorského A-týmu v extralize.

O smyslu návrhu pochybuje náměstek primátora Marián Bystroň (PRO Chomutov).

Plnění smlouvy by považoval za fiktivní. "V podstatě se jedná o dar. Tak velký dar nemůže poskytnout ani zastupitelstvo," uvedl pro média.

Zastupitelé Nového Severu v čele s Dindou a Mikšovicem kromě změny charakteru půjčky 12,5 milionu korun za reklamní plnění chtěli na posledním zastupitelstvu přednést návrh o získání dalších 20 milionů pro hokejový klub na rok 2017.

Novou úlitbou mělo být vzdání se nároku příspěvku z fondu na podporu sportu. S tím rovněž nesouhlasí Marian Bystroň s poukazem na to, že hokejisté by souhrně získali 32,5 milionu korun na úkor jiných.

O návrhu se nakonec nehlasovalo, neboť předkladatelé z Nového Severu bod z jednání programu stáhli. Podle Mikšovice kvůli administrativním věcem. Návrh chtějí opoziční zastupitelé předložit na prosincovém zasedání.

SOUVISEJÍCÍ: POLEMIKA: Je hokej v Chomutově přínosem, nebo přítěží?

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.28 hvězdiček / Hodnoceno: 18x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!