Zastupitelé a manažeři Pirátů Dinda s Mikšovicem vymýšlí, jak nevracet městu 12,5 milionu

David Dinda (vlevo). Foto: Ladislav Chlíbek
David Dinda (vlevo). Foto: Ladislav Chlíbek

CHOMUTOV /KAUZA/ - Jak nevracet městu 12,5 milionu vymýšlí vedení hokejových Pirátů. David Dinda a Stanislav Mikšovic v roli manažerů a zároveň opozičních zastupitelů z hnutí Nový Sever chtějí půjčku přeměnit za plnění za reklamu. Se záměrem nesouhlasí PRO Chomutov, které má v městské radě většinu.

Reklama

Podle zastupitele a obchodního ředitele Pirátů Stanislava Mikšovice "je to cena obvyklá". Výkonný ředitel a rovněž zastupitel David Dinda tvrdí, že město smlouvou o propagaci získá prostor pro propagaci Chomutova, a to i aktivit, na kterých se podílí.

Půjčka 12,5 milionu vznikla odsouhlasením chomutovských zastupitelů na červnovém zastupitelstvu. To na tehdejším jednání posuzovalo žádost Pirátů o finanční podporu mládežnické akademie. Nakonec rozhodlo o tom, že požadovanou částku 12,5 milionu korun poskytne klubu formou půjčky s lhůtou splatnosti jednoho roku.

Půjčka vznikla složitým procesem. Vedení města dávalo najevo, že seniorský A-tým finančně z městské kasy nepodpoří. Piráti nabídli řešení, že klub by od města získal nevratnou dotaci 12,5 milionu korun. Ta bude určena výhradně na fungování mládežnické Akademie Českého svazu ledního hokeje. Pro ni město už předtím odsouhlasilo dotaci 7,5 milionu korun.

Podmínku získání dotace vedení Pirátů uvádělo zachování seniorské extraligy v Chomutově. Do hry se vložil fanklub klubu a vznikla petice.

Zastupitelé v červnu 2016 dotaci ve výši 12,5 milionů neodsouhlasili. Ještě týž den vznikl návrh na půjčku. Ta byla těsnou nadpoloviční většinou schválena.

Piráti musí půjčku městu vrátit do 30. června 2017.

Přitom prvotním záměrem vedení klubu bylo získat až 33 milionů korun.

Sedm měsíců před termínem splatnosti půjčky David Dinda a Stanislav Mikšovic požadují změnu charakteru půjčky na mládežnickou akademii za reklamní plnění v rámci utkání seniorského A-týmu v extralize.

O smyslu návrhu pochybuje náměstek primátora Marián Bystroň (PRO Chomutov).

Plnění smlouvy by považoval za fiktivní. "V podstatě se jedná o dar. Tak velký dar nemůže poskytnout ani zastupitelstvo," uvedl pro média.

Zastupitelé Nového Severu v čele s Dindou a Mikšovicem kromě změny charakteru půjčky 12,5 milionu korun za reklamní plnění chtěli na posledním zastupitelstvu přednést návrh o získání dalších 20 milionů pro hokejový klub na rok 2017.

Novou úlitbou mělo být vzdání se nároku příspěvku z fondu na podporu sportu. S tím rovněž nesouhlasí Marian Bystroň s poukazem na to, že hokejisté by souhrně získali 32,5 milionu korun na úkor jiných.

O návrhu se nakonec nehlasovalo, neboť předkladatelé z Nového Severu bod z jednání programu stáhli. Podle Mikšovice kvůli administrativním věcem. Návrh chtějí opoziční zastupitelé předložit na prosincovém zasedání.

SOUVISEJÍCÍ: POLEMIKA: Je hokej v Chomutově přínosem, nebo přítěží?

Reklama

Hodnocení

3.28 hvězdiček / Hodnoceno: 18x


Přidat/zobrazit komentáře