Z bývalých lázní má být centrum neformálního vzdělávání

Prohlídka bývalých lázní. Foto: archiv Město ChomutovProhlídka bývalých lázní. Foto: archiv Město Chomutov

Chomutov - Odborníci z různých sfér se sešli v bývalých lázních v Chomutově. Primátor Daniel Černý představil záměr na vznik centra neformálního vzdělávání.

Reklama

„Je to velký projekt, ke kterému potřebujete spoustu partnerů a garantů, odborníky na vzdělávání, zástupce vysokých škol, projektové manažery, ředitele organizací a další a další. Cením si spolupráce s paní Lenkou Mynářovou, autorkou marketingové strategie areálu Dolní oblasti Vítkovice a realizátorkou projektu Světa techniky tamtéž,“ komentoval to primátor Daniel Černý.

Rovněž uvedl, že projekt má ambice zlepšit nízkou úroveň vzdělanosti v okrese, zvýšit konkurence schopnost na trhu práce a využít unikátní prostor bývalých lázní umístěných na skvělém místě blízko centra a městské parku.

Hosty pak seznámila se svými bohatými zkušenostmi Lenka Mynářová, která popsala zkušenosti z Ostravy a v základních bodech nejdůležitější kroky k fungujícímu centru.

Hosté se shodli, že pro úspěch projektu je bezpodmínečná spolupráce všech organizací. Zástupci ústecké univerzity uvedli, že všechny fakulty mají projektu co nabídnout a že je to věcí dalšího jednání. Důležitá bude i spolupráce s Ústeckým krajem a jeho inovačním centrem.

Nejbližšími kroky v realizaci projektu jsou provedení sociologického výzkumu a vytvoření strategického konceptu neformálního vzdělávání. Má tak vzniknout kvalitní podkladový materiál pro následné zajištění financování a realizaci projektu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna

Děčín zredukuje dávky na bydlení Děčín zredukuje dávky na bydlení
V Děčíně se opraví Tyršův most V Děčíně se opraví Tyršův most
Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda


Komentáře