Z bývalých lázní má být centrum neformálního vzdělávání

Prohlídka bývalých lázní. Foto: archiv Město ChomutovProhlídka bývalých lázní. Foto: archiv Město Chomutov

Chomutov - Odborníci z různých sfér se sešli v bývalých lázních v Chomutově. Primátor Daniel Černý představil záměr na vznik centra neformálního vzdělávání.

Reklama

„Je to velký projekt, ke kterému potřebujete spoustu partnerů a garantů, odborníky na vzdělávání, zástupce vysokých škol, projektové manažery, ředitele organizací a další a další. Cením si spolupráce s paní Lenkou Mynářovou, autorkou marketingové strategie areálu Dolní oblasti Vítkovice a realizátorkou projektu Světa techniky tamtéž,“ komentoval to primátor Daniel Černý.

Rovněž uvedl, že projekt má ambice zlepšit nízkou úroveň vzdělanosti v okrese, zvýšit konkurence schopnost na trhu práce a využít unikátní prostor bývalých lázní umístěných na skvělém místě blízko centra a městské parku.

Hosty pak seznámila se svými bohatými zkušenostmi Lenka Mynářová, která popsala zkušenosti z Ostravy a v základních bodech nejdůležitější kroky k fungujícímu centru.

Hosté se shodli, že pro úspěch projektu je bezpodmínečná spolupráce všech organizací. Zástupci ústecké univerzity uvedli, že všechny fakulty mají projektu co nabídnout a že je to věcí dalšího jednání. Důležitá bude i spolupráce s Ústeckým krajem a jeho inovačním centrem.

Nejbližšími kroky v realizaci projektu jsou provedení sociologického výzkumu a vytvoření strategického konceptu neformálního vzdělávání. Má tak vzniknout kvalitní podkladový materiál pro následné zajištění financování a realizaci projektu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Sněhové závěje a jazyky. V horských oblastech má napadnout až 25 cm sněhu Sněhové závěje a jazyky. V horských oblastech má napadnout až 25 cm sněhu
Požár u chaty v Jizerských horách si vynutil evakuaci desítek lidí Požár u chaty v Jizerských horách si vynutil evakuaci desítek lidí
Dodávka prorazila zábradlí na mostě přes Labe Dodávka prorazila zábradlí na mostě přes Labe

OBRAZEM: Hokejisté Chomutova v derby nestačili na Litvínov OBRAZEM: Hokejisté Chomutova v derby nestačili na Litvínov
Trable s rekonstrukcí radnice v Jablonci nad Nisou nekončí Trable s rekonstrukcí radnice v Jablonci nad Nisou nekončí
V mostecké Bělehradské ulici je změna dopravního režimu, vznikl i nový parking V mostecké Bělehradské ulici je změna dopravního režimu, vznikl i nový parking


Komentáře