Z bývalých lázní má být centrum neformálního vzdělávání

Prohlídka bývalých lázní. Foto: archiv Město ChomutovProhlídka bývalých lázní. Foto: archiv Město Chomutov

Chomutov - Odborníci z různých sfér se sešli v bývalých lázních v Chomutově. Primátor Daniel Černý představil záměr na vznik centra neformálního vzdělávání.

Reklama

„Je to velký projekt, ke kterému potřebujete spoustu partnerů a garantů, odborníky na vzdělávání, zástupce vysokých škol, projektové manažery, ředitele organizací a další a další. Cením si spolupráce s paní Lenkou Mynářovou, autorkou marketingové strategie areálu Dolní oblasti Vítkovice a realizátorkou projektu Světa techniky tamtéž,“ komentoval to primátor Daniel Černý.

Rovněž uvedl, že projekt má ambice zlepšit nízkou úroveň vzdělanosti v okrese, zvýšit konkurence schopnost na trhu práce a využít unikátní prostor bývalých lázní umístěných na skvělém místě blízko centra a městské parku.

Hosty pak seznámila se svými bohatými zkušenostmi Lenka Mynářová, která popsala zkušenosti z Ostravy a v základních bodech nejdůležitější kroky k fungujícímu centru.

Hosté se shodli, že pro úspěch projektu je bezpodmínečná spolupráce všech organizací. Zástupci ústecké univerzity uvedli, že všechny fakulty mají projektu co nabídnout a že je to věcí dalšího jednání. Důležitá bude i spolupráce s Ústeckým krajem a jeho inovačním centrem.

Nejbližšími kroky v realizaci projektu jsou provedení sociologického výzkumu a vytvoření strategického konceptu neformálního vzdělávání. Má tak vzniknout kvalitní podkladový materiál pro následné zajištění financování a realizaci projektu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře