Verdikt hygieniků: Voda v Kamencovém jezeře je ke koupání

Kamencové jezero. Foto: archiv Město Chomutov
Kamencové jezero. Foto: archiv Město Chomutov

Chomutovsko - Voda v Kamencovém jezeře je výborná. Stejný verdikt po kontrole vyřkli hygienici i u Nechranické přehrady či na koupališti Prunéřov.

Reklama

Výborná voda je v Barboře u Duchcova,  v Chlumeckém rybníku na Ústecku, v  Novém Boru a ve Sloupu v Čechách na Českolipsku, v Benediktu a Matyldě u Mostu.

Dále v Kamencovém Jezeře v Chomutově a ve Vysoké Peci u Jirkova, v koupališti Prunéřov a na Nechranické přehradě.

Výborná kvalita je i na koupališti v Jetřichovicích na Děčínsku, na koupališti v Jablonném pod Ještědí či na koupališti Kristýna v Hrádku nad Nisou.

Voda vhodná ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi. Tak zní verdikt po kontrole vody ústeckých hygieniků nádrže Varvažov na Ústecku. Z posledního měření 20. července 2015 vyplynulo, že je snížení průhlednosti vody.

Horší situace je v Hamerském jezeře u Stráže pod Ralskem a přímo v Doksech - Máchovo jezero na Českolipsku. Stejná situace je i ve Varvažově na Ústecku. Zde hygienici stanovili zhoršenou jakost vody.

To znamená, že ve vodě je vysoký výskyt sinic, vysoký obsah chlorofylu či nevyhovující průhlednost. Koupání s mírně zvýšenou pravděpodobností výskytu zdravotních problémů při vodní rekreaci.

Ještě horší situace je v přírodním koupališti Zákupy na Českolipsku a v přírodním koupališti Sluníčko v Chrastavě na Liberecku. Zde je voda nevhodná ke koupání.

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře