V Klášterci skončil tajemník, politicky se angažoval

Radnice v Klášterci nad Ohří. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czRadnice v Klášterci nad Ohří. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Klášterec n/O. - V Klášterci nad Ohří budou mít nového tajemníka. Kvůli politickému angažmá skončil Jaroslav Kohout, který byl členem krajského výboru KSČM. O novém tajemníkovi má rozhodnout výběrové řízení.

Reklama

Starosta města Klášterce nad Ohří Štefan Drozd odvolal tajemníka městského úřadu.

Podle vedení města Jaroslav Kohout skončil ve funkci z důvodu závažného porušení zákonem stanovených povinností tím, že nejméně od ledna 2014 do srpna resp. října 2015 v rozporu s ustanovením § 110 odst. 6 zákona o obcích nezákonně vykonával funkci v politické straně, neboť byl členem krajského výboru KSČM.

Klášterecký starosta Štefan Drozd navrhl Krajskému úřadu v Ústí nad Labem Kohoutovo odvolání již v listopadu minulého roku.

„Krajský úřad s mým návrhem souhlasil a 18.12.2015 ho potvrdil,“ vysvětlil starosta Štefan Drozd.

Dnes již bývalý tajemník se však proti tomuto rozhodnutí odvolal u Ministerstva vnitra ČR. To nyní potvrdilo správnost rozhodnutí krajského úřadu.

„Vedoucím úředníkem městského úřadu by měl být člověk apolitický,“ řekl Štefan Drozd. „Výběrové řízení na obsazení této uvolněné pozice vypíšeme v nejbližší době.“

Do doby než bude mít klášterecký úřad nového tajemníka, přebírá dle zákona o obcích jeho pravomoci starosta města.        

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Ministr Robert Pelikán potvrdil výstavbu justičního areálu v Ústí. Kdy bude hotový? Ministr Robert Pelikán potvrdil výstavbu justičního areálu v Ústí. Kdy bude hotový?
Spojí labské břehy v Děčíně nové lávky pro pěší i cyklisty? Spojí labské břehy v Děčíně nové lávky pro pěší i cyklisty?
Hygienici uzavřeli restauraci Minigolf v Lounech Hygienici uzavřeli restauraci Minigolf v Lounech

Muž chtěl domů odvézt policejním vozem. Byl zadržen Muž chtěl domů odvézt policejním vozem. Byl zadržen
Ústí sužuje žloutenka. Postihne celé město? Ústí sužuje žloutenka. Postihne celé město?
Agresivita chlapce z Loun má možná hlubší podtext. Dávali mu výpalné, aby je nezmlátil?! Agresivita chlapce z Loun má možná hlubší podtext. Dávali mu výpalné, aby je nezmlátil?!


Komentáře