V Kadani chceme odvádět co nejlepší výkony, říká útočník Jakub Chrpa

Hokejisté Kadaně. Foto: archiv MojeChomutovsko.czHokejisté Kadaně. Foto: archiv MojeChomutovsko.cz

Kadaň - Hokejový útočník Jakub Chrpa figuruje na širší soupisce extraligového celku Chomutova, ale začátek nové sezóny jej zastihl v dresu SK Kadaň. V prvoligovém týmu by měl sbírat zkušenosti, které by pak rád zúročil i v nejvyšší soutěži.

Reklama

„Je nás hodně, co jsme na hraně mezi oběma mužstvy. S kluky se pereme sportovně o místo. Když jsme přišli do Kadaně, která je farmou Chomutova, snažíme se odvádět co nejlepší výkony,“ říká 21letý odchovanec chomutovského klubu.

Kadaň ztratila během léta některé opory, takže větší zodpovědnost přejde na hráče z nastupující hokejové generace. „Loni jsme měli v Kadani silný kádr, byli tady zkušení útočníci Gajovský, Šagát, Sikora. Po jejich odchodu tvoříme zase trochu jiný celek a bude chvíli trvat, než si to sedne. V přípravě jsme se zaměřili na to, abychom nebyli zbytečně vylučovaní. Potěšila nás výhra 7:1 v Litoměřicích, ale bylo to jen přátelské utkání. V prvoligové soutěži půjde o body,“ podotýká Chrpa.

O první lize má přehled a uznává kvality soupeřů. „Je to vyrovnaná soutěž a na začátku sezóny se nedá odhadovat, jestli můžeme skončit do pátého místa, nebo budeme hrát níž. Jednou se dostanete nahoru a za pár týdnů jste třeba dole,“ domnívá se útočník, který vidí širší okruh favoritů. „Hodně se mluví a píše o pražské Slavii, která spadla z extraligy. Je to zvučný soupeř, ale podobně ambiciózních týmů je více - Kladno, České Budějovice, Jihlava,“ vyjmenovává Chrpa.

Silnou enklávu tvoří i celky z Moravy. „Na úvod jsme prohráli na nováčkovském ledě v Přerově, kde byla bouřlivá atmosféra. Panuje tam postupová euforie. Ale těšíme se i na další obdobné zápasy,“ líčí útočník.

„Příprava byla dlouhá a jsme rádi, že se hraje naplno. Naším záměrem je praktikovat styl, jaký prosazuje extraligový Chomutov. Abychom byli na očích chomutovským trenérům, musíme vycházet z bojovnosti a nasazení,“ dodává Chrpa.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Volvo Truck centrum v Lovosicích má zelenou. Zda bude, není jisté Volvo Truck centrum v Lovosicích má zelenou. Zda bude, není jisté
Babiš chce představit vládu. Zeman ho jmenuje premiérem na Mikuláše Babiš chce představit vládu. Zeman ho jmenuje premiérem na Mikuláše
Žena na Liberecku skončila pod koly auta. Nepřežila Žena na Liberecku skončila pod koly auta. Nepřežila

Teplice koupí nové bateriové trolejbusy za skoro 63 milionů Teplice koupí nové bateriové trolejbusy za skoro 63 milionů
OBRAZEM: Piráti nestačili na Třinec OBRAZEM: Piráti nestačili na Třinec
V ústecké nemocnici mělo zemřít dítě V ústecké nemocnici mělo zemřít dítě


Komentáře