V Chomutově jsem začal novou kapitolu s velkou motivací, říká Jakub Sklenář

Jakub Sklenář. Foto: archiv MojeChomutovsko.cz
Jakub Sklenář. Foto: archiv MojeChomutovsko.cz

Chomutov - Hokejový útočník Jakub Sklenář je jedním z řady hráčů, kteří momentálně působí v Chomutově a mají za sebou angažmá v extraligové pražské Slavii. Zkušený forvard přišel na sever Čech v létě 2015 a v novém klubu se brzy prosadil i střelecky. „Důležité je, abychom sezónu dobře rozjeli,“ říká jakub Sklenář.

Reklama

V dubnu 2015 jste zažil se Slavií Praha sestup z nejvyšší soutěže. Je pro vás přestup do extraligového Chomutova satisfakcí a motivací do další kariéry?

K minulé sezóně bych se už nerad vracel. Bylo tam zklamání z neúspěchu Slavie, ale snažím se myšlenky na sestup dokonale vymazat z hlavy. Začal jsem novou kapitolu a soustředím se na Chomutov.

Přece jen: můžete srovnat obě působiště?

Nejmarkantnější je rozdíl ve velikosti měst: Chomutov není Praha (úsměv). Ale pokud jde o hokejové zázemí klubů, tak v Chomutově je na lepší úrovni. Se Slavií jsme sice hrávali domácí zápasy v pražské O2 Areně, ale základnu jsme měli na starém zimním stadiónu v Edenu.

Co pro vás znamená, že jste vstřelil svůj první gól za Chomutov už ve druhém kole extraligy?

Přál jsem si, abychom hlavně co nejdříve vyhráli. V Třinci to nevyšlo, ale pak jsme doma zdolali Mladou Boleslav 2:1. Vítězná branka mě potěšila i kvůli trenéru Růžičkovi a celému týmu. Potřebovali jsme body, a že jsem se na tom podílel rozhodujícím gólem, beru jako bonus. Měli jsme i štěstí.

Už jste zmínil trenéra Vladimíra Růžičku. Vás i dalších osm chomutovských hráčů vedl i ve Slavii. Co přenesl do Chomutova?

Je to podobné jako ve Slavii. Nějaké věci v přípravě se změnily, ale když budeme plnit trenérovy pokyny, měl by Chomutov prokázat, že kádr má svou kvalitu. Sedli jsme si i jako parta, navíc v polovině září přišel ještě skvělý útočník Roman Červenka.

Na co se hodláte v dalších zápasech především zaměřit?

Chceme vycházet z dobré obrany, bez ní se hrát nedá. Musíme být trpěliví i v ofenzivě. Zatím jsme dali v soutěži jen dva góly, takže máme na čem pracovat. Začátek sezóny je hodně důležitý.

OBRAZEM: Piráti Chomutov vyhráli nad Mladou Boleslaví

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře