V Chomutově je připraveno přechodné místo pro uprchlíky

Uprchlíci, ilustrační foto. Foto: archiv Policie ČRUprchlíci, ilustrační foto. Foto: archiv Policie ČR

Chomutov - Chomutovská policie je připravena na případný příchod uprchlíků. Pro běžence zřídila přechodné místnosti pro běžence v areálu tzv. KORDů u nemocnice.

Reklama

„Zřídili jsme v jednom objektu tzv. KORDů přechodné místnosti pro běžence. Není to ubytovna, není to záchytné zařízení, je to místo, kde budou shromážděni případní běženci, kteří budou zachyceni na území Ústeckého kraje,“ informoval o tom šéf chomutovské policie Jaroslav Peleška. Objekt patří státu, právo hospodaření s ním má Policie ČR.

Na místě s těmito lidmi policisté provedou zákonné identifikační úkony a úkony týkající se azylového řízení. Ty trvají několik hodin, je nutné vše administrativně vybavit, zdržení způsobuje i jazyková bariéra, je nutné zajistit tlumočníky.

„Objekt je zabezpečen, policie udělá všechna opatření, aby se dočasně zadržení lidé nepohybovali volně po okolí a po městě,“ dodal Jaroslav Peleška. Zařízení je připraveno, vejít by se tam mohlo přibližně osmdesát lidí. Podobná zařízení jsou připravena i v dalších městech kraje a v republice, jedná se o pokyn ministerstva vnitra a jde o přípravu na možný příliv běženců.

„Musím ocenit, že ministerstvo vnitra nečeká, až nějaká problémová situace nastane, ale připravuje se už teď na to, že nastat může,“ řekl k tomu primátor Daniel Černý.

Zhruba před čtrnácti dny bylo podle policie zadrženo v horách na pomezí Chomutovska a Mostecka okolo čtyřiceti uprchlíků. Procedury s nimi konaly po služebnách policie v Mostě, Chomutově a Lounech. Policie provádí důsledné kontroly jak na silnici R7, tak v okolí státní hranice.

V případě potřeby je připravena poskytnout výpomoc i městská policie.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Volvo Truck centrum v Lovosicích má zelenou. Zda bude, není jisté Volvo Truck centrum v Lovosicích má zelenou. Zda bude, není jisté
Babiš chce představit vládu. Zeman ho jmenuje premiérem na Mikuláše Babiš chce představit vládu. Zeman ho jmenuje premiérem na Mikuláše
Žena na Liberecku skončila pod koly auta. Nepřežila Žena na Liberecku skončila pod koly auta. Nepřežila

Teplice koupí nové bateriové trolejbusy za skoro 63 milionů Teplice koupí nové bateriové trolejbusy za skoro 63 milionů
OBRAZEM: Piráti nestačili na Třinec OBRAZEM: Piráti nestačili na Třinec
V ústecké nemocnici mělo zemřít dítě V ústecké nemocnici mělo zemřít dítě


Komentáře