V Chomutově je připraveno přechodné místo pro uprchlíky

Uprchlíci, ilustrační foto. Foto: archiv Policie ČRUprchlíci, ilustrační foto. Foto: archiv Policie ČR

Chomutov - Chomutovská policie je připravena na případný příchod uprchlíků. Pro běžence zřídila přechodné místnosti pro běžence v areálu tzv. KORDů u nemocnice.

Reklama

„Zřídili jsme v jednom objektu tzv. KORDů přechodné místnosti pro běžence. Není to ubytovna, není to záchytné zařízení, je to místo, kde budou shromážděni případní běženci, kteří budou zachyceni na území Ústeckého kraje,“ informoval o tom šéf chomutovské policie Jaroslav Peleška. Objekt patří státu, právo hospodaření s ním má Policie ČR.

Na místě s těmito lidmi policisté provedou zákonné identifikační úkony a úkony týkající se azylového řízení. Ty trvají několik hodin, je nutné vše administrativně vybavit, zdržení způsobuje i jazyková bariéra, je nutné zajistit tlumočníky.

„Objekt je zabezpečen, policie udělá všechna opatření, aby se dočasně zadržení lidé nepohybovali volně po okolí a po městě,“ dodal Jaroslav Peleška. Zařízení je připraveno, vejít by se tam mohlo přibližně osmdesát lidí. Podobná zařízení jsou připravena i v dalších městech kraje a v republice, jedná se o pokyn ministerstva vnitra a jde o přípravu na možný příliv běženců.

„Musím ocenit, že ministerstvo vnitra nečeká, až nějaká problémová situace nastane, ale připravuje se už teď na to, že nastat může,“ řekl k tomu primátor Daniel Černý.

Zhruba před čtrnácti dny bylo podle policie zadrženo v horách na pomezí Chomutovska a Mostecka okolo čtyřiceti uprchlíků. Procedury s nimi konaly po služebnách policie v Mostě, Chomutově a Lounech. Policie provádí důsledné kontroly jak na silnici R7, tak v okolí státní hranice.

V případě potřeby je připravena poskytnout výpomoc i městská policie.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře