V Chomutově je nelegální herna? Úředníci prověřují sportbar

Herna, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Herna, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Comutov - Úředníci chomutovského magistrátu opakovaně kontrolovali Sportbar na náměstí 1. máje. Mají podezření, že je tam černá herna.

Reklama

"V provozovně je oddělená část, podle sdělení obsluhy jde o neveřejný klub hráčů, kam mají přístup pouze registrované osoby. Zaměstnanci Sportbaru do této části městské kontrolory nepustili. Ti pojali podezření, že se může jednat o nelegální hernu a obrátili se na policii," informoval MojeChomutovsko.cz mluvčí města Jan Rödling.

"Bylo podáno trestní oznámení na podezření z trestného činu neoprávněného provozování loterie a daňový únik. Případ teď řeší policie. Na případ upozornil rovněž občan na veřejném zasedání zastupitelstva města," uvedl.

Podle ekonoma města Jana Mareše město nic dalšího dělat nemůže. "Můžeme provést kontrolu, ale nemáme žádné nástroje, nemůžeme uložit sankci, zabavit nelegální zařízení ani nic jiného nebo se obrátit na policii, což jsme udělali," konstatoval.

V Chomutově se jedná již o druhý případ tzv. nelegální herny, které fungují na principu svěřeneckého fondu. "První černá herna byla zdokumentována v provozovně Slávie club v ulici 28. října, kde dalo město podnět k zahájení úkonů v trestním řízení již v polovině května. Bohužel již nyní víme, že se připravuje další obdobná provozovna," řekl Jan Rödling.

Vedle toho funguje na dvě desítky tzv. kvízomatů, což jsou převlečené automaty. Po zodpovězení banální otázky může hráč hrát, čímž provozovatelé obcházejí zákon. "Ministerstvo financí tvrdí, že si na kvízomaty tvrdě došlápne, nicméně policie v Ústeckém kraji tyto přístroje dosud nepovažovala za loterijní zařízení. Tenhle týden ale policie zasáhla v Praze a Českých Budějovicích, takže je naděje, že problematiku kvízomatů začne řešit i v Chomutově," dodal mluvčí města.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře