V Chomutově je nelegální herna? Úředníci prověřují sportbar

Herna, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czHerna, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Comutov - Úředníci chomutovského magistrátu opakovaně kontrolovali Sportbar na náměstí 1. máje. Mají podezření, že je tam černá herna.

Reklama

"V provozovně je oddělená část, podle sdělení obsluhy jde o neveřejný klub hráčů, kam mají přístup pouze registrované osoby. Zaměstnanci Sportbaru do této části městské kontrolory nepustili. Ti pojali podezření, že se může jednat o nelegální hernu a obrátili se na policii," informoval MojeChomutovsko.cz mluvčí města Jan Rödling.

"Bylo podáno trestní oznámení na podezření z trestného činu neoprávněného provozování loterie a daňový únik. Případ teď řeší policie. Na případ upozornil rovněž občan na veřejném zasedání zastupitelstva města," uvedl.

Podle ekonoma města Jana Mareše město nic dalšího dělat nemůže. "Můžeme provést kontrolu, ale nemáme žádné nástroje, nemůžeme uložit sankci, zabavit nelegální zařízení ani nic jiného nebo se obrátit na policii, což jsme udělali," konstatoval.

V Chomutově se jedná již o druhý případ tzv. nelegální herny, které fungují na principu svěřeneckého fondu. "První černá herna byla zdokumentována v provozovně Slávie club v ulici 28. října, kde dalo město podnět k zahájení úkonů v trestním řízení již v polovině května. Bohužel již nyní víme, že se připravuje další obdobná provozovna," řekl Jan Rödling.

Vedle toho funguje na dvě desítky tzv. kvízomatů, což jsou převlečené automaty. Po zodpovězení banální otázky může hráč hrát, čímž provozovatelé obcházejí zákon. "Ministerstvo financí tvrdí, že si na kvízomaty tvrdě došlápne, nicméně policie v Ústeckém kraji tyto přístroje dosud nepovažovala za loterijní zařízení. Tenhle týden ale policie zasáhla v Praze a Českých Budějovicích, takže je naděje, že problematiku kvízomatů začne řešit i v Chomutově," dodal mluvčí města.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku
Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!

Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech
Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018

Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví
Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví

Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!
Lovci nevyzráli na Frýdek-Místek ani podruhé Lovci nevyzráli na Frýdek-Místek ani podruhé


Komentáře