U kláštereckého gymnázia vznikne autobusová zastávka. Má zajistit větší bezpečnost

Radnice v Klášterci nad Ohří. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czRadnice v Klášterci nad Ohří. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Klášterec n/O. - Nebezpečné a nepřehledné místo v okolí současné autobusové zastávky u kláštereckého gymnázia dostane novou podobu.

Reklama

Velmi frekventovaná lokalita, v jejímž bezprostředním okolí je kromě gymnázia i kulturní dům, zdravotní středisko nebo supermarket, se nachází přímo na státní komunikaci I/13.

„Přechod pro chodce přímo u autobusové zastávky je řešen velmi nešťastně“ řekl klášterecký starosta Štefan Drozd, „chodci musí vstupovat do vozovky před autobusem, projíždějící řidiči je tak spatří až v momentě, kdy míjejí stojící autobus.“

Autobusová zastávka se navíc nachází přímo v křižovatce se Sadovou ulicí a příjezdovou komunikací k letnímu kinu. To se má nyní změnit.

„Projekt počítá s posunutím zálivu zastávky blíže ke gymnáziu, vyřazovací úsek a nástupní plocha budou dlouhé 25 metrů, zařazovací úsek 15 metrů. Šíře zálivu bude 3,5 metru“ vysvětlil Štefan Drozd.

Dojde i k dispoziční úpravě stávajícího chodníku, chodci se dočkají nového přechodu včetně dělícího ostrůvku o velikosti 10,5 x 2 metry. Jízdní pruhy budou zúženy na 3,75 metrů a budou probíhat mezi betonovými obrubami.

„V současné době máme již vydané stavební povolení, je také podána žádost o dotaci z Fondu Ústeckého kraje, která by měla pokrýt více než polovinu celkových nákladů. Stavební práce tedy začnou, jakmile bude vybrán dodavatel,“ uzavřel starosta.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna

Děčín zredukuje dávky na bydlení Děčín zredukuje dávky na bydlení
V Děčíně se opraví Tyršův most V Děčíně se opraví Tyršův most
Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda


Komentáře