Trenér Růžička se dohodl s Chomutovem a povede Piráty v extralize!

Vladimír Růžička. Foto: archiv Ladislav Chlíbek
Vladimír Růžička. Foto: archiv Ladislav Chlíbek

Chomutov - Náznaky a signály toho, že reprezentační hokejový kouč Vladimír Růžička převezme po skončení mistrovství světa 2015 extraligový tým z Chomutova, se ukázaly jako opodstatněné a jsou už realitou! Bývalý vynikající útočník a zkušený trenér má před sebou novou výzvu, která směřuje k dlouhodobým plánům. Podle sdělení vedení klubu totiž Růžička podepsal s Piráty smlouvu na deset let.

Reklama

Pro Růžičku znamená příchod do Chomutova vlastně i jeho návrat na sever Čech! Rodák z Mostu je odchovancem Litvínova, z něhož v roce 1989 odešel do zámořské NHL. Působil i ve Švýcarsku a v Česku poté spojil svoji kariéru s pražskou Slavií. Po ukončení hráčské dráhy se okamžitě stal koučem tohoto celku, který přivedl v letech 2003 a 2008 k mistrovskému titulu v extralize a v několika dalších sezónách získal se Slavií i stříbrné, či bronzové medaile.

Jako hráč se stal mistrem světa v roce 1985 a byl kapitánem české reprezentace, která na ZOH v Naganu 1998 vybojovala historické zlato. V roli trenéra dovedl národní tým k titulu mistrů světa v letech 2005 a 2010.

V roce 2015 uvažoval i o možnosti trenérského působení v ruském Omsku v KHL, ale nakonec z konkrétní nabídky ze zahraničí sešlo, takže Růžička už v předstihu oznámil, že hodlá působit v Chomutově. A nyní svoje slova naplnil.

Dosavadní hlavní trenér Chomutova Břetislav Kopřiva, který přivedl Piráty do extraligy, se přesouvá do role Růžičkova asistenta. Ale nebude to pro Kopřivu první trenérská štace v nejvyšší soutěži. Vedl například Vsetín a společně s trenérským kolegou Pavlem Markem se podílel na historickém prvním titulu Třince v extralize v roce 2011.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře