Trenér Růžička se dohodl s Chomutovem a povede Piráty v extralize!

Vladimír Růžička. Foto: archiv Ladislav ChlíbekVladimír Růžička. Foto: archiv Ladislav Chlíbek

Chomutov - Náznaky a signály toho, že reprezentační hokejový kouč Vladimír Růžička převezme po skončení mistrovství světa 2015 extraligový tým z Chomutova, se ukázaly jako opodstatněné a jsou už realitou! Bývalý vynikající útočník a zkušený trenér má před sebou novou výzvu, která směřuje k dlouhodobým plánům. Podle sdělení vedení klubu totiž Růžička podepsal s Piráty smlouvu na deset let.

Reklama

Pro Růžičku znamená příchod do Chomutova vlastně i jeho návrat na sever Čech! Rodák z Mostu je odchovancem Litvínova, z něhož v roce 1989 odešel do zámořské NHL. Působil i ve Švýcarsku a v Česku poté spojil svoji kariéru s pražskou Slavií. Po ukončení hráčské dráhy se okamžitě stal koučem tohoto celku, který přivedl v letech 2003 a 2008 k mistrovskému titulu v extralize a v několika dalších sezónách získal se Slavií i stříbrné, či bronzové medaile.

Jako hráč se stal mistrem světa v roce 1985 a byl kapitánem české reprezentace, která na ZOH v Naganu 1998 vybojovala historické zlato. V roli trenéra dovedl národní tým k titulu mistrů světa v letech 2005 a 2010.

V roce 2015 uvažoval i o možnosti trenérského působení v ruském Omsku v KHL, ale nakonec z konkrétní nabídky ze zahraničí sešlo, takže Růžička už v předstihu oznámil, že hodlá působit v Chomutově. A nyní svoje slova naplnil.

Dosavadní hlavní trenér Chomutova Břetislav Kopřiva, který přivedl Piráty do extraligy, se přesouvá do role Růžičkova asistenta. Ale nebude to pro Kopřivu první trenérská štace v nejvyšší soutěži. Vedl například Vsetín a společně s trenérským kolegou Pavlem Markem se podílel na historickém prvním titulu Třince v extralize v roce 2011.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře