Toyoda Gosei u Klášterce nad Ohří staví výrobní halu. Přijme 220 lidí

Výrobní hala, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Výrobní hala, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ - Společnost Toyoda Gosei Czech u Klášterce nad Ohří staví novou výrobní halu za 450 milionů korun. Rozšíření výroby automobilových komponentů přinese přes 200 nových pracovních míst.

Reklama

Firma plánuje novou výrobní halu dokončit v listopadu letošního roku.

"S růstem české ekonomiky a očekávaným dlouhodobým růstem automobilového průmyslu přibývá zakázek také naší společnosti. S tím rostou i požadavky na výrobní kapacity, které jsme se rozhodli rozšířit. Nová výrobní hala nám umožní zvýšit kapacitu výroby těsnění karoserií o 60 procent. V souvislosti s tím očekáváme zvýšení obratu zhruba o 550 milionů korun," řekl Jan Richter, viceprezident Toyoda Gosei Czech.

Výstavbou nové haly rozšíří Toyoda Gosei Czech své výrobní prostory o 10 tisíc metrů čtverečních. Investice do haly dosáhnou 450 milionů Kč. Na část z nich firma získala investiční pobídku. "Využili jsme investiční pobídku v rámci Zákona o investičních pobídkách, která nám pokryje zhruba 25 procent z celkové investice, tedy 110 milionů korun. Tuto částku si budeme moci odečíst jako slevu na dani z příjmu," vysvětlil Jan Richter.

S navýšením kapacity výroby je spojeno také zvýšení počtu zaměstnanců, kterých má firma v současné době více než 1000. „Do tři let by v hale mělo najít práci zhruba 220 pracovníků. Celkový počet zaměstnanců  naší společnosti by tak měl vzrůst na více než 1200,“ uvedl Jan Richter.

Toyoda Gosei Czech působí v průmyslové zóně Verne u Klášterce nad Ohří od roku 2001 a je výrobcem plastových, polyuretanových a pryžových komponentů do automobilů, jako jsou airbagy, palivové a brzdové komponenty automobilů, těsnění a LED světla.

Obrat firmy, která zaměstnává kolem 1000 lidí, je více než 4 miliardy korun. V České republice dodává firma součásti především pro kolínskou TPCA, v Evropě pak pro většinu významných automobilek.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře