Toyoda Gosei u Klášterce nad Ohří staví výrobní halu. Přijme 220 lidí

Výrobní hala, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comVýrobní hala, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ - Společnost Toyoda Gosei Czech u Klášterce nad Ohří staví novou výrobní halu za 450 milionů korun. Rozšíření výroby automobilových komponentů přinese přes 200 nových pracovních míst.

Reklama

Firma plánuje novou výrobní halu dokončit v listopadu letošního roku.

"S růstem české ekonomiky a očekávaným dlouhodobým růstem automobilového průmyslu přibývá zakázek také naší společnosti. S tím rostou i požadavky na výrobní kapacity, které jsme se rozhodli rozšířit. Nová výrobní hala nám umožní zvýšit kapacitu výroby těsnění karoserií o 60 procent. V souvislosti s tím očekáváme zvýšení obratu zhruba o 550 milionů korun," řekl Jan Richter, viceprezident Toyoda Gosei Czech.

Výstavbou nové haly rozšíří Toyoda Gosei Czech své výrobní prostory o 10 tisíc metrů čtverečních. Investice do haly dosáhnou 450 milionů Kč. Na část z nich firma získala investiční pobídku. "Využili jsme investiční pobídku v rámci Zákona o investičních pobídkách, která nám pokryje zhruba 25 procent z celkové investice, tedy 110 milionů korun. Tuto částku si budeme moci odečíst jako slevu na dani z příjmu," vysvětlil Jan Richter.

S navýšením kapacity výroby je spojeno také zvýšení počtu zaměstnanců, kterých má firma v současné době více než 1000. „Do tři let by v hale mělo najít práci zhruba 220 pracovníků. Celkový počet zaměstnanců  naší společnosti by tak měl vzrůst na více než 1200,“ uvedl Jan Richter.

Toyoda Gosei Czech působí v průmyslové zóně Verne u Klášterce nad Ohří od roku 2001 a je výrobcem plastových, polyuretanových a pryžových komponentů do automobilů, jako jsou airbagy, palivové a brzdové komponenty automobilů, těsnění a LED světla.

Obrat firmy, která zaměstnává kolem 1000 lidí, je více než 4 miliardy korun. V České republice dodává firma součásti především pro kolínskou TPCA, v Evropě pak pro většinu významných automobilek.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře