Tomáš Douda už má všechny kompetence. Chomutov chce víc kamer v ulicích

Tomáš Douda. Foto: archiv Město ChomutovTomáš Douda. Foto: archiv Město Chomutov

Chomutov - Nový ředitel městské policie v Chomutově Tomáš Douda získal potřebná osvědčení a stal se strážníkem. Stal se tak ředitelem se všemi kompetencemi. Jedním z jeho nejbližších úkolů je dotáhnutí velkého rozšíření kamerového systému.

Reklama

"Rada města Tomáše Doudu pověřila pravomocí jednat jménem obce v pracovněprávních vztazích čekatelů, strážníků a dalších zaměstnanců Městské policie Chomutov," uvedl pro MojeChomutovsko.cz mluvčí města Jan Rödling.

Na město bude dohlížet dalších 41 kamer. "Strážníkům budou pomáhat v potírání přestupků narušování soužití, vandalismu, černých skládek a dalších," konstatoval mluvčí Chomutova.

Kamery budou umístěny na sídlištích, konkrétně v ulicích Březenecká, Hutnická, Školní pěšina, Kamenná, Kamenný Vrch (včetně Eldoráda), Zahradní, Borová, Pod Břízami, Jirkovská, Písečná.

Strážníci rovněž uvidí, co se bude dít v podchodech, technikou vybaví podchod od Kauflandu na sídliště, v Borové, Pod Břízami, na Kamenné u TIPu a ve Školní pěšině.

"S nárůstem sledovaných míst se rovněž rozšíří počet strážníků u monitorů, budou se také častěji střídat kvůli lepší pozornosti," uvedl Jan Rödling.

Navíc chomutovští strážníci mají nová tři auta. Nové octavie jsou přizpůsobeny pro městskou policii. Mají výkon 150 koní, jsou vybaveny vysílačkami a speciálním majákem, který má zvukovou i světelnou signalizaci k zastavení vozidla.

Vůz Yeti není nový, ale předchozímu řediteli sloužil jako služební. Podle vedení města je to ideální auto pro horší terény.

ČTĚTE:  Tomáš Douda je novým šéfem chomutovské městské policie

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna

Děčín zredukuje dávky na bydlení Děčín zredukuje dávky na bydlení
V Děčíně se opraví Tyršův most V Děčíně se opraví Tyršův most
Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda


Komentáře