Tomáš Douda už má všechny kompetence. Chomutov chce víc kamer v ulicích

Tomáš Douda. Foto: archiv Město ChomutovTomáš Douda. Foto: archiv Město Chomutov

Chomutov - Nový ředitel městské policie v Chomutově Tomáš Douda získal potřebná osvědčení a stal se strážníkem. Stal se tak ředitelem se všemi kompetencemi. Jedním z jeho nejbližších úkolů je dotáhnutí velkého rozšíření kamerového systému.

Reklama

"Rada města Tomáše Doudu pověřila pravomocí jednat jménem obce v pracovněprávních vztazích čekatelů, strážníků a dalších zaměstnanců Městské policie Chomutov," uvedl pro MojeChomutovsko.cz mluvčí města Jan Rödling.

Na město bude dohlížet dalších 41 kamer. "Strážníkům budou pomáhat v potírání přestupků narušování soužití, vandalismu, černých skládek a dalších," konstatoval mluvčí Chomutova.

Kamery budou umístěny na sídlištích, konkrétně v ulicích Březenecká, Hutnická, Školní pěšina, Kamenná, Kamenný Vrch (včetně Eldoráda), Zahradní, Borová, Pod Břízami, Jirkovská, Písečná.

Strážníci rovněž uvidí, co se bude dít v podchodech, technikou vybaví podchod od Kauflandu na sídliště, v Borové, Pod Břízami, na Kamenné u TIPu a ve Školní pěšině.

"S nárůstem sledovaných míst se rovněž rozšíří počet strážníků u monitorů, budou se také častěji střídat kvůli lepší pozornosti," uvedl Jan Rödling.

Navíc chomutovští strážníci mají nová tři auta. Nové octavie jsou přizpůsobeny pro městskou policii. Mají výkon 150 koní, jsou vybaveny vysílačkami a speciálním majákem, který má zvukovou i světelnou signalizaci k zastavení vozidla.

Vůz Yeti není nový, ale předchozímu řediteli sloužil jako služební. Podle vedení města je to ideální auto pro horší terény.

ČTĚTE:  Tomáš Douda je novým šéfem chomutovské městské policie

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře