Střet zájmů? Politik David Dinda bude hlavním šéfem hokejových Pirátů

David Dinda. Foto: archiv Twitter/D.Dinda
David Dinda. Foto: archiv Twitter/D.Dinda

CHOMUTOV - Chomutov byl vždy symbolem propojení politiky a byznysu. A v této "tradici" bude i nadále pokračovat. Opoziční politik David Dinda byl zároveň marketingovým šéfem hokejových Pirátů. Ovšem nyní je nově na postu nejvyšším.

Reklama

Finanční situace hokejového klubu pod názvem HC Piráti Chomutov není dobrá. Alespoň o tom při vyjednávání s vedením města a zastupiteli chomutovské radnice hovoří zástupce majoritního vlastníka, tedy Jaroslav Veverka mladší.

Hokejový klub v současnosti usiluje o finanční injekci z městské pokladny pro seniorský tým, aby mohl hrát extraligu i v nadcházejícím ročníku 2016/2017.

A David Dinda z hnutí Nový Sever je v chomutovském zastupitelstvu výraznou posilou pro majitele hokejového klubu.

Třeba na posledním zastupitelstvu usilovně lobboval za to, aby město dalo peníze hokeji.

Dosud byl David Dinda jen opozičním zastupitelem, který je zaměstnán na pozici marketingového ředitele Pirátů. Ovšem aktuálně nastala výrazná změna.

Z Davida Dindy bude hlavní šéf hokejového klubu, který bude řídit celou organizaci. Jaroslav Veverka mladší ho dokonce nazývá "krizovým manažerem".

"Pohybujeme se velmi složité době, která velké sportovní kluby, jakým jsou i Piráti, staví před nové výzvy. Uvědomujeme si, že v následujícím období budeme svádět náročný boj o přízeň našich partnerů, fanoušků i laické veřejnosti a nejen z těchto důvodů jsme se rozhodli nabídnout řízení klubu Davidovi, který je v managementu Pirátů už velmi dlouho a dobře zná nejen všechny zaměstnance, ale i prostředí, ve kterém se denně pohybujeme,” uvedl v prohlášení Jaroslav Veverka mladší.

Ten zároveň naznačil, že klub se rozhodl výrazně šetřit na manažerských postech.

"Aktuální situace nás nutí, dívat se na věci okolo sebe velmi pečlivým ekonomickým okem. I proto jsme už po sezóně nahradili dva vysoké manažery z vlastních zdrojů,” řekl Jaroslav Veverka.

Od Pirátů odešel sportovní manažer Boris Čapl, jehož agendu převzal z části Vladimír Růžička a dále sportovní ředitel mládeže Jaroslav Liška, jehož činnost v klubu zastane Jan Šťastný, jenž bude současně i nadále působit v pozici asistenta A týmu.

V osobě Davida Dindy dochází k úzkému propojení manažera soukromé firmy se zastupitelem města. A to v době, kdy soukromá firma usiluje o miliony z městského rozpočtu na financování svého provozu.

David Dinda tak stojí na rozcestí: bude muset dbát na možný střet zájmů.

ČTĚTE:  Chomutov chce dát miliony na hokej, ale... Bitva Pirátů, fanoušků i radnice pokračuje

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře