Skončí extraliga v Chomutově? Piráti tlačí na město, to se brání

Hokejisté Chomutova a Liberce, ilustrační snímek. Foto: archiv Ladislav Chlíbek
Hokejisté Chomutova a Liberce, ilustrační snímek. Foto: archiv Ladislav Chlíbek

CHOMUTOV - Skončí extraligový hokej v Chomutově? Přestože Piráti oznamují nové posily, zároveň vedení hokejového klubu se přetahuje s vedením města o peníze. A pokud hokej nedostane to co požaduje, financování mládežnického hokeje dozná výrazných změn a vrcholem seniorského týmu bude WSM Liga.

Reklama

Podle prohlášení hokejového klubu v současnosti dostávají Piráti dotaci na mládežnický hokej ve výši 7,5 mil Kč, tato dotace však nepokrývá ani náklady na pronájem ledu pro všechny žákovské týmy a akademii, a dále náklady, které Piráti hradí městu a jsou spojeny s provozem mládežnických týmů. Piráti tak musí každý rok uhradit městu nájem včetně přidružených služeb 7,9 mil Kč. Každý rok tedy klub zaplatí městu o 400 tis. Kč více, než kolik od města dostane.

"Hokej je finančně velice náročný sport a po deseti letech, kdy klubová pokladna musela pravidelně dostávat značné finanční prostředky přímo od vlastníků a poslední tři roky od jediného vlastníka, nám došla trpělivost. Šokující pro nás zároveň byla nedávná událost a to snížení dotace po nejúspěšnější sezóně v dějinách chomutovského hokeje. Snížení finanční podpory bylo sice následně vyrovnáno mimořádnou nesystémovou dotací, nicméně tato skutečnost byla pro majitele klubu impulzem pro zahájení jednání s městem ohledně vyjasnění si základní otázky, zda je o hokej v Chomutově ze strany města vůbec zájem a je ochota jej podporovat systematicky, nikoli prostřednictvím mimořádných dotací,” řekl statutární ředitel hokejového klubu Jaroslav Veverka mladší.

„Máme za to, že město by mělo podpořit sportování dětí z Chomutova a jeho okolí a zároveň podporovat Akademii ČSLH při organizaci Pirátů. A pokud město vidí přínos v extraligovém působení seniorů, pak by se mělo částečně podílet, také na této aktivitě, která každý týden přináší zábavu pro několik tisícovek lidí z města a jeho okolí a současně dělá městu obrovskou reklamu nejen v naší zemi,“ uvedl Jaroslav Veverka mladší.

Podle Jaroslava Veverky například v sousedním městě Litvínově, dává město na hokej (včetně nákladů na provoz zimního stadionu aj.) 35 mil Kč, a to i přesto, že rozpočet města Litvínov je cca 300 mil Kč. Pro představu Město Chomutov má roční rozpočet cca 1,1 mld.

Na mediální prohlášení zareagovala i chomutovská radnice.

"Město Chomutov hokej ve městě dlouhodobě podporuje. V letošním roce dostali Piráti Chomutov dotaci na sportovní výchovu dětí a mládeže ve výši 7,5 milionu korun. Je to stejná částka jako v předchozích letech. Město má velký zájem na zachování hokeje ve městě a se zástupci klubu pravidelně jedná. Možnosti podpory vycházejí z ekonomických možností města, rozpočtu a sladění dalších zájmů a potřeb města. Další podpora hokeje a její výše musí vycházet z průniku požadavků Pirátů Chomutov, a. s. a možnostmi rozpočtu. Je důležité také upozornit na to, že o jakékoliv významnější podpoře musí rozhodnout celé zastupitelstvo, není to v pravomoci rady města nebo primátora," reagoval mluvčí města Jan Rödling.

Vedení Pirátů požaduje, aby v případě, že bude zachována schválená podpora 7,5 mil Kč a město navýší tuto částku o alespoň 10 mil. Kč na mládež a o 15 mil. Kč na A-tým, bude v Chomutově zachováno vše, tak jak v předchozím roce tzn. včetně extraligy dospělých.

Reklama

Hodnocení

3.4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře