Skončí extraliga v Chomutově? Piráti tlačí na město, to se brání

Hokejisté Chomutova a Liberce, ilustrační snímek. Foto: archiv Ladislav ChlíbekHokejisté Chomutova a Liberce, ilustrační snímek. Foto: archiv Ladislav Chlíbek

CHOMUTOV - Skončí extraligový hokej v Chomutově? Přestože Piráti oznamují nové posily, zároveň vedení hokejového klubu se přetahuje s vedením města o peníze. A pokud hokej nedostane to co požaduje, financování mládežnického hokeje dozná výrazných změn a vrcholem seniorského týmu bude WSM Liga.

Reklama

Podle prohlášení hokejového klubu v současnosti dostávají Piráti dotaci na mládežnický hokej ve výši 7,5 mil Kč, tato dotace však nepokrývá ani náklady na pronájem ledu pro všechny žákovské týmy a akademii, a dále náklady, které Piráti hradí městu a jsou spojeny s provozem mládežnických týmů. Piráti tak musí každý rok uhradit městu nájem včetně přidružených služeb 7,9 mil Kč. Každý rok tedy klub zaplatí městu o 400 tis. Kč více, než kolik od města dostane.

"Hokej je finančně velice náročný sport a po deseti letech, kdy klubová pokladna musela pravidelně dostávat značné finanční prostředky přímo od vlastníků a poslední tři roky od jediného vlastníka, nám došla trpělivost. Šokující pro nás zároveň byla nedávná událost a to snížení dotace po nejúspěšnější sezóně v dějinách chomutovského hokeje. Snížení finanční podpory bylo sice následně vyrovnáno mimořádnou nesystémovou dotací, nicméně tato skutečnost byla pro majitele klubu impulzem pro zahájení jednání s městem ohledně vyjasnění si základní otázky, zda je o hokej v Chomutově ze strany města vůbec zájem a je ochota jej podporovat systematicky, nikoli prostřednictvím mimořádných dotací,” řekl statutární ředitel hokejového klubu Jaroslav Veverka mladší.

„Máme za to, že město by mělo podpořit sportování dětí z Chomutova a jeho okolí a zároveň podporovat Akademii ČSLH při organizaci Pirátů. A pokud město vidí přínos v extraligovém působení seniorů, pak by se mělo částečně podílet, také na této aktivitě, která každý týden přináší zábavu pro několik tisícovek lidí z města a jeho okolí a současně dělá městu obrovskou reklamu nejen v naší zemi,“ uvedl Jaroslav Veverka mladší.

Podle Jaroslava Veverky například v sousedním městě Litvínově, dává město na hokej (včetně nákladů na provoz zimního stadionu aj.) 35 mil Kč, a to i přesto, že rozpočet města Litvínov je cca 300 mil Kč. Pro představu Město Chomutov má roční rozpočet cca 1,1 mld.

Na mediální prohlášení zareagovala i chomutovská radnice.

"Město Chomutov hokej ve městě dlouhodobě podporuje. V letošním roce dostali Piráti Chomutov dotaci na sportovní výchovu dětí a mládeže ve výši 7,5 milionu korun. Je to stejná částka jako v předchozích letech. Město má velký zájem na zachování hokeje ve městě a se zástupci klubu pravidelně jedná. Možnosti podpory vycházejí z ekonomických možností města, rozpočtu a sladění dalších zájmů a potřeb města. Další podpora hokeje a její výše musí vycházet z průniku požadavků Pirátů Chomutov, a. s. a možnostmi rozpočtu. Je důležité také upozornit na to, že o jakékoliv významnější podpoře musí rozhodnout celé zastupitelstvo, není to v pravomoci rady města nebo primátora," reagoval mluvčí města Jan Rödling.

Vedení Pirátů požaduje, aby v případě, že bude zachována schválená podpora 7,5 mil Kč a město navýší tuto částku o alespoň 10 mil. Kč na mládež a o 15 mil. Kč na A-tým, bude v Chomutově zachováno vše, tak jak v předchozím roce tzn. včetně extraligy dospělých.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře