Šafaříkova ulice v Chomutově se dočká rekonstrukce, výrazně se změní

Stavební práce, ilustrační foto. Foto: archiv MojeChomutovsko.czStavební práce, ilustrační foto. Foto: archiv MojeChomutovsko.cz

Chomutov - Šafaříkova ulice v Chomutově se výrazně změní. Nově se v ní bude jezdit pouze jedním směrem, a to ve směru z Blatenské do Jiráskovy ulice, a ve směru z Rooseveltovy ulice do Jiráskovy.

Reklama

Zmizí středový travnatý pruh, na kterém jsou nyní umístěny lampy. Na pravé straně ulice ve směru od Blatenské vzniknou šikmá parkovací stání, po levé zůstanou podélná. V ulici bude také umístěna malá „šikana“, která přinutí řidiče zpomalit.

Šafaříková se zjednosměrní i z druhé strany. V křížení s Rooseveltovou vznikne větší travnatý ostrůvek. Rovněž zmizí středový rozdělovací pás a po obou stranách budou řidič parkovat. Celkově by v ulici mělo být přes sto čtyřicet parkovacích stání. Stavebníci opraví chodníky, vybudují nové veřejné osvětlení včetně toho nad přechody pro chodce a vysadí stromy.

Proměnou projde i Jiráskova ulice. Ta už je jednosměrná, silničáři položí nový koberec a upraví se parkovací stání po obou stranách. Nalevo zůstane podélné, napravo vznikne šikmé.

Součástí zakázky je i rekonstrukce části Hornické ulice, která vede kolem ZŠ Hornická a kolem tří vysokých samostatně stojících paneláků. Tam přibydou parkovací místa i po levé straně, vznikne i dopravní záliv u školy a zvýšený přechod vedoucí do školy.

Začít s rekonstrukcí by se mělo v září a říjnu 2015, kdy se začne pracovat na Šafaříkově ulici v obou částech. Další části – Jiráskova ulice a Hornická by měly navázat dubnu 2016, zhruba 16 týdnů.

Hodnota zakázky je téměř 18 milionů korun. "Do výběrového řízení se přihlásilo šest firem, vítěz nabídl výrazně nižší cenu než ostatní. Někteří uchazeči byli vyzváni, aby objasnili nízké nabídkové ceny, což všichni rozebrali a vysvětlili. Nejnižší nabídku dalo sdružení firem AMP Chomutov a SaM," uvedl mluvčí Chomutova Jan Rödling.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře