Ředitelka zooparku prý měla mít vězně doma. Teď jí hrozí odvolání

Centrum Chomutova. Foto: archiv MojeChomutovsko.czCentrum Chomutova. Foto: archiv MojeChomutovsko.cz

CHOMUTOV - Neobvyklou kauzou se zabývá chomutovská radnice. Ředitelka Podkrušnohorského zooparku Iveta Rabasová si údajně vypůjčila jednoho vězně, který ji měl pracovat u ní doma.

Reklama

Vězně ze Všehrd si Podkrušnohorský zoopark v Chomutově najímá na práce v okolí Kamencového jezera a přilehlého lesoparku. Jenže kvůli údajnému incidentu ze strany zooparku Vězeňská služba okamžitě zrušila smlouvu o zaměstnávání vězňů.

Kauzou se zabývá i chomutovská radnice.

Podle zdroje HlídacíPes.org měli někteři vězni pracovat v bydlišti jednoho ze zaměstnanců ZOO. Vězeňská služba reagovala okamžitou výpovědí smlouvy.

Jak uvedla Česká televize, oním pracovníkem ZOO má být přímo ředitelka Iveta Rabasová, která si měla "vypůjčit" jednoho vězně.

"Když jsme zjistili porušení smlouvy, byli tito odsouzení staženi zpět do věznice a smlouva byla zrušena,“ uvedla pro ČT mluvčí věznice ve Všehrdech Bronislava Vetešníková. Vězni po incidentu chodí pracovat jinam.

Podle informací ČT měl vězeň pracovat v jednom z panelových domů a pomáhat Rabasové s rekonstrukcí bytu. Sama ředitelka věc komentovat odmítla: „Vzhledem k tomu, že se jedná o vězeňskou službu, tak zatím nebudu dávat žádné komentáře.“

Vedení Chomutova se chce sejít s vedením věznice a zjistit, proč byla smlouva vypovězena. O případném finančním postihu či dokonce odvolání z funkce má rada města jednat na svém zasedání v pondělí 30. října 2017.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře