Prohru s Olomoucí musíme hodit za hlavu a dál bojovat, říká Martin Rýgl

Martin Rýgl. Foto: archiv MojeChomutovsko.czMartin Rýgl. Foto: archiv MojeChomutovsko.cz

Chomutov - Úvahy o tom, že by si hokejisté Chomutova mohli případným vítězstvím nad Olomoucí v osmém kole baráže o extraligu výrazně posílit naděje na umístění, zaručující účast v nejvyšší soutěži, se ukázaly jako liché.

Reklama

Piráti padli 3:4 a umožnili právě Hanákům, aby se na ně dotáhli v průběžné tabulce. Porážka hodně mrzela všechny hráče, což uznal i obránce Martin Rýgl. „Ale bojujeme dál,“ tvrdí zkušený bek.

Co zapříčinilo výsledkové selhání Chomutova?

Určitě jsme si to zavinili špatným vstupem do utkání. Nevím, jestli na nás padla tíha zodpovědnosti. Ale dvě třetiny to nebylo z naší strany vůbec dobré. Měli jsme sice chvílemi momenty, kdy jsme mohli dát góly, ale jak říkám, druhá část nám úplně utekla. Dostali jsme relativně laciné branky. Tahle fáze rozhodla zápas v náš neprospěch.

Přesto jste ale ze stavu 0:4 snížili na 3:4. Co chybělo k vyrovnání?

Vypadalo to, že jsme se v posledních patnácti minutách vrátili do hry, šance tam byly. Ale za celkový výkon jsme si body nezasloužili. Bohužel to bylo za poslední čtyři zápasy naše nejhorší vystoupení. A těžko polemizovat, jestli se klíčovým okamžikem ukázal čtvrtý inkasovaný gól. Dotahovat tak velký deficit je těžké.

Mnoho ale nescházelo a málem jste dovedli zápas do prodloužení!

Při power-play jsme se opravdu snažili utkání aspoň zremizovat, ale neodrazil se nám puk do soupeřovy branky.

Baráž se už blíží do finiše. A v jejím posledním týdnu vás od úterý 14. dubna do neděle 19. dubna čekají tři zbývající kola. S čím do nich půjdete?

Zápasy rychle plynou po sobě. Bojujeme dál. Musíme hodit za hlavu to, co se nám přihodilo doma s Olomoucí. Když budeme plnit věci, které si řekneme, tak můžeme znovu uspět jako nedávno v Olomouci a na Slavii. Po celou sezónu se nám na domácím ledě dařilo vyhrávat a je škoda, že teď v baráži vozíme sice body z venku, ale doma je jakoby rozdáváme. Musíme se zlepšit a zvládnout zápasy s Budějovicemi i Slavii.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Volvo Truck centrum v Lovosicích má zelenou. Zda bude, není jisté Volvo Truck centrum v Lovosicích má zelenou. Zda bude, není jisté
Babiš chce představit vládu. Zeman ho jmenuje premiérem na Mikuláše Babiš chce představit vládu. Zeman ho jmenuje premiérem na Mikuláše
Žena na Liberecku skončila pod koly auta. Nepřežila Žena na Liberecku skončila pod koly auta. Nepřežila

Teplice koupí nové bateriové trolejbusy za skoro 63 milionů Teplice koupí nové bateriové trolejbusy za skoro 63 milionů
OBRAZEM: Piráti nestačili na Třinec OBRAZEM: Piráti nestačili na Třinec
V ústecké nemocnici mělo zemřít dítě V ústecké nemocnici mělo zemřít dítě


Komentáře