PRO Chomutov se vymezil proti nové koalici. Chomutov se vrací ke starým (ne)pořádkům, tvrdí

Magistrát v Chomutově. Foto: archiv MojeChomutovsko.cz
Magistrát v Chomutově. Foto: archiv MojeChomutovsko.cz

CHOMUTOV - Opoziční zastupitelé za PRO Chomutov se vymezili proti krokům nové koalice na chomutovské radnici. Zároveň kritizují odvolání zástupců hnutí PRO Chomutov téměř ze všech městských společností a dalších orgánů města.

Reklama

Opoziční hnutí, které do začátku prosince 2016 tvořilo koalici s ANO a KSČM a primátorem byl Daniel Černý, tvrdí, že "na pondělním (30.1.2017) zastupitelstvu se lidé spojení s  nevýhodným pronájmem Kamencového jezera či s nakupováním hlasů voličů podíleli na odvolání zástupců hnutí PRO Chomutov téměř ze všech městských společností a dalších orgánů města."

"Zkoumáním možných nekalostí už nehodláme trávit tolik času jako v minulosti, věci má naštěstí v rukách policie. Naším hlavní úkolem v opozici je pohlídat, aby radnice dokončila rozumné kroky, které jsme ve vedení města započali," dodal k tomu v tiskové zprávě Daniel Černý.

Zmínil například transparentní zadávání veřejných zakázek, zveřejňování objednávek a smluv včetně dodatků, konec heren a kasin ve městě, obnovu areálu Kamencového jezera, participativní rozpočet, obnovu městských lázní a otevření železničního depozitáře.

"Nemůžeme ovšem očekávat, že by nová koalice pokračovala v rozkrývání podvodů, které se na radnici a v některých městských společnostech děly do roku 2014. Mnozí politici ze současné koalice se na nekalostech podíleli či jen mlčky přihlíželi," vysvětlil bývalý náměstek primátora Marian Bystroń.

Důkazem takového zametání pod koberec je podle něj přístup nové koalice k analýze Transparency International. "Ta jasně prokázala, že na Zadních Vinohradech docházelo ke značnému předražení služeb spojených s údržbou areálu a že výběr dodavatele, kterým je firma zastupitele za Nový sever, nebyl v pořádku. Je směšné, jak se nová koalice snaží analýzu zpochybnit."

Podle Bystroně by největší prioritou nového vedení mělo být zlepšení situace na sídlištích. "Před pučem jsme navrhli, aby se město podílelo na výkupu a následné správě bytů v problematických SVJ. Jiné účinné řešení pro bytové domy, kde část bytů vlastní spekulanti s ubytováním chudých, není. Uvidíme, zda se radnice k takovým krokům odhodlá,“ dodal k tomu bývalý náměstek.

Reklama

Hodnocení

2.43 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře