PRO Chomutov se vymezil proti nové koalici. Chomutov se vrací ke starým (ne)pořádkům, tvrdí

Magistrát v Chomutově. Foto: archiv MojeChomutovsko.czMagistrát v Chomutově. Foto: archiv MojeChomutovsko.cz

CHOMUTOV - Opoziční zastupitelé za PRO Chomutov se vymezili proti krokům nové koalice na chomutovské radnici. Zároveň kritizují odvolání zástupců hnutí PRO Chomutov téměř ze všech městských společností a dalších orgánů města.

Reklama

Opoziční hnutí, které do začátku prosince 2016 tvořilo koalici s ANO a KSČM a primátorem byl Daniel Černý, tvrdí, že "na pondělním (30.1.2017) zastupitelstvu se lidé spojení s  nevýhodným pronájmem Kamencového jezera či s nakupováním hlasů voličů podíleli na odvolání zástupců hnutí PRO Chomutov téměř ze všech městských společností a dalších orgánů města."

"Zkoumáním možných nekalostí už nehodláme trávit tolik času jako v minulosti, věci má naštěstí v rukách policie. Naším hlavní úkolem v opozici je pohlídat, aby radnice dokončila rozumné kroky, které jsme ve vedení města započali," dodal k tomu v tiskové zprávě Daniel Černý.

Zmínil například transparentní zadávání veřejných zakázek, zveřejňování objednávek a smluv včetně dodatků, konec heren a kasin ve městě, obnovu areálu Kamencového jezera, participativní rozpočet, obnovu městských lázní a otevření železničního depozitáře.

"Nemůžeme ovšem očekávat, že by nová koalice pokračovala v rozkrývání podvodů, které se na radnici a v některých městských společnostech děly do roku 2014. Mnozí politici ze současné koalice se na nekalostech podíleli či jen mlčky přihlíželi," vysvětlil bývalý náměstek primátora Marian Bystroń.

Důkazem takového zametání pod koberec je podle něj přístup nové koalice k analýze Transparency International. "Ta jasně prokázala, že na Zadních Vinohradech docházelo ke značnému předražení služeb spojených s údržbou areálu a že výběr dodavatele, kterým je firma zastupitele za Nový sever, nebyl v pořádku. Je směšné, jak se nová koalice snaží analýzu zpochybnit."

Podle Bystroně by největší prioritou nového vedení mělo být zlepšení situace na sídlištích. "Před pučem jsme navrhli, aby se město podílelo na výkupu a následné správě bytů v problematických SVJ. Jiné účinné řešení pro bytové domy, kde část bytů vlastní spekulanti s ubytováním chudých, není. Uvidíme, zda se radnice k takovým krokům odhodlá,“ dodal k tomu bývalý náměstek.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.43 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře