Piráti nezvládli nástup do utkání. V Jihlavě prohráli a strachují se o postup

Jihlavští hokejisté proti Pirátům. Foto: archiv Ladislav Chlíbek
Jihlavští hokejisté proti Pirátům. Foto: archiv Ladislav Chlíbek

Jihlava, Chomutov - Piráti si přáli na jihlavském ledě vyhrát a nepřipravit překvapení. Avšak to se jim nepovedlo. Dukla díky úvodu zápasu se dostala rychle do vedení a skórovala i ve třetí třetině. Nakonec vyhrála 4:2 a stav série snížila na 1:2.

Reklama

"Měli jsme špatný přístup k zápasu, udělali jsme spoustu chyb a domácím to ulehčili," hodnotil po utkání chomutovský asistent trenéra Aleš Totter. "Věřím tomu, že v sobotu odehrajeme lepší utkání před tak dobrou návštěvou."

Utkání se opět hraje v Jihlavě a bude dramatické. Dukla může vyrovnat sérii na 2:2 a zkomplikovat vytoužený postup Chomutova do baráže.

"Snad to bude víc kvalitní, protože to od nás nebylo dobré. Vypadá to, že to bude o vyhrávání domácích zápasů nebo kdo první udělá chybu. Nechci snižovat výkon Dukly, ale my jsme měli problém, bylo to v nás," dodal Aleš Totter.

S vývojem utkání byl spokojen František Zeman z Dukly Jihlava. "Myslím si, že tým hraje to, co mu dovolí soupeř. Měli jsme daleko lepší pohyb než Chomutov. Oni neměli tolik prostoru, jako měli v domácích zápasech, v tom jsme byli lepší."

I podle Zemana rozhodla první třetina. "Dali jsme tři góly a soupeř jeden. Pak už se to hlídalo a hlídalo. Nám k tomu zachytal fantasticky Lukáš Sáblík. Každý chce vyhrát, je to play-off. My jsme přišli o jednoho hráče, je ve špitále s otřesem mozku. Ale já si myslím, že to byl čistý hit."

ČTĚTE: Severočeši opět v akci! Litvínov začal play-off výhrou, Chomutov prohrál

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře