Piráti nedostanou milionovou dotaci, ale půjčku, rozhodli zastupitelé

Magistrát Chomutov, Foto: Archiv SeveročeskýDeník.cz
Magistrát Chomutov, Foto: Archiv SeveročeskýDeník.cz

CHOMUTOV - O jediný hlas neprošel návrh, aby z městské kasy Chomutova putovaly miliony na podporu hokeje. Piráti nakonec dostanou půjčku, aby se i v novém ročníku 2016/2017 hrála extraliga.

Reklama

Na chomutovském pondělním (20.6.2016) zastupitelstvu bylo rušno. Nakonec by měla být extraliga v Chomutově zachráněna.

Piráti dostanou od města půjčku ve výši 12,5 milionu korun. Původně žádali o dotaci, kterou by nemuseli vracet. Nyní je čeká nelehký úkol. Půjčku musí hokejový klub vrátit do konce června 2017.

Jaroslav Veverka mladší, který zastupuje majitele hokejového klubu, neskrýval překvapení. S něčím podobným vůbec nepočítal, což přiznal novinářům po zasedání zastupitelstva.

Chyběl přitom jediný hlas, aby z půjčky byla dotace. Pokud by tento původní návrh byl odhlasován, hokejisté by miliony nemuseli vracet.

Rozpačitý je z výsledku i nový šéf Pirátů a zároveň opoziční zastupitel David Dinda. Hokej sice peníze dostane, ale do roka je bude muset znovu vrátit městu. Kde je nakonec Piráti seženou?

A za rok se pravděpodobně bude vše opakovat. Zatím totiž chybí systémová podpora extraligovému klubu. Politici jen deklarovali, že o ní začnou jednat.

ČTĚTE:  Střet zájmů? Politik David Dinda bude hlavním šéfem hokejových Pirátů

Chomutov chce dát miliony na hokej, ale... Bitva Pirátů, fanoušků i radnice pokračuje

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře