Piráti byli doma stoprocentní. Jsme blíž k postupu, než Brno, říká Ölvecký

Peter Ölvecký v akci. Foto: Ladislav Chlíbek
Peter Ölvecký v akci. Foto: Ladislav Chlíbek

Chomutov - Soustředěné výkony předvádějí hokejisté Chomutova v předkole extraligového play off. V sérii s Kometou Brno vedou 2:0 na zápasy a jsou tudíž v lepší výchozí pozici pro pokračování v Brně. Jelikož se hraje na tři vítězná střetnutí, chybí Pirátům k postupu do čtvrtfinále jediná výhra z případných tří pokusů.

Reklama

Chomutovský tým se opírá o několik individualit v čele s Romanem Červenkou, který táhne ofenzivu. Ve druhém domácím zápase se výrazně prosadil i Peter Ölvecký, který si připsal asistenci na Červenkův gól a následně zvyšoval na 2:0.

„Do utkání jsme šli s tím, že musíme hrát opatrně a nedávat jim šance. Hráli jsme dobře ve středním pásmu i v obraně, o tom je play off. Myslím ale, že jsme byli od začátku lepší, měli více šancí a naštěstí dali i ten první gól, což nám podle mého mínění hodně pomohlo," uvažoval Ölvecký.

Hokejový Chomutov může reálně pomýšlet na triumf v předkole, i když hotovo ještě není. „Domácí zápasy nám celou sezonu docela vycházely, teď musíme potvrdit venku opak, protože v soupeřových arénách se nám v sezoně nedařilo. Jsme blíže než Brno, ale vždy postupuje až ten, kdo vyhraje poslední zápas," připomněl Ölvecký.

Atmosféru předkola intenzivně prožívá i další chomutovský útočník Marek Tomica, jenž pamatuje bitvy v play off z působení v pražské Slavii. Právě po jeho akci vstřelil Ölvecký důležitý druhý gól Pirátů do sítě Brna. „Byl jsem už dlouho na ledě zavařený, protože jsme hráli v oslabení. Všiml jsem si, že Peter naskočil z trestné lavice a má našlápnuto. I brněnský bek byl asi unavený, tak mu Peter ujel a já mu nahrál do jízdy. Peter puk skvěle zpracoval a nějak jej dobouchal do branky,“ popisoval Tomica.

Z toho, že předkolo je vypjaté, si hlavu neláme. „Hraje se víc do těla a strkanice k tomu patří. Kdyby to bylo bez emocí, tak by to lidi nebavilo,“ dodal Tomica s úsměvem.

Trenér Vladimír Růžička vyhlásil před cestou chomutovského týmu do Brna jasný záměr: „Chceme tam jeden ze dvou zápasů vyhrát. Ale nebude to snadné.“

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře