Piráti byli doma stoprocentní. Jsme blíž k postupu, než Brno, říká Ölvecký

Peter Ölvecký v akci. Foto: Ladislav ChlíbekPeter Ölvecký v akci. Foto: Ladislav Chlíbek

Chomutov - Soustředěné výkony předvádějí hokejisté Chomutova v předkole extraligového play off. V sérii s Kometou Brno vedou 2:0 na zápasy a jsou tudíž v lepší výchozí pozici pro pokračování v Brně. Jelikož se hraje na tři vítězná střetnutí, chybí Pirátům k postupu do čtvrtfinále jediná výhra z případných tří pokusů.

Reklama

Chomutovský tým se opírá o několik individualit v čele s Romanem Červenkou, který táhne ofenzivu. Ve druhém domácím zápase se výrazně prosadil i Peter Ölvecký, který si připsal asistenci na Červenkův gól a následně zvyšoval na 2:0.

„Do utkání jsme šli s tím, že musíme hrát opatrně a nedávat jim šance. Hráli jsme dobře ve středním pásmu i v obraně, o tom je play off. Myslím ale, že jsme byli od začátku lepší, měli více šancí a naštěstí dali i ten první gól, což nám podle mého mínění hodně pomohlo," uvažoval Ölvecký.

Hokejový Chomutov může reálně pomýšlet na triumf v předkole, i když hotovo ještě není. „Domácí zápasy nám celou sezonu docela vycházely, teď musíme potvrdit venku opak, protože v soupeřových arénách se nám v sezoně nedařilo. Jsme blíže než Brno, ale vždy postupuje až ten, kdo vyhraje poslední zápas," připomněl Ölvecký.

Atmosféru předkola intenzivně prožívá i další chomutovský útočník Marek Tomica, jenž pamatuje bitvy v play off z působení v pražské Slavii. Právě po jeho akci vstřelil Ölvecký důležitý druhý gól Pirátů do sítě Brna. „Byl jsem už dlouho na ledě zavařený, protože jsme hráli v oslabení. Všiml jsem si, že Peter naskočil z trestné lavice a má našlápnuto. I brněnský bek byl asi unavený, tak mu Peter ujel a já mu nahrál do jízdy. Peter puk skvěle zpracoval a nějak jej dobouchal do branky,“ popisoval Tomica.

Z toho, že předkolo je vypjaté, si hlavu neláme. „Hraje se víc do těla a strkanice k tomu patří. Kdyby to bylo bez emocí, tak by to lidi nebavilo,“ dodal Tomica s úsměvem.

Trenér Vladimír Růžička vyhlásil před cestou chomutovského týmu do Brna jasný záměr: „Chceme tam jeden ze dvou zápasů vyhrát. Ale nebude to snadné.“

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře