Odstartuje druhá etapa rekonstrukce chomutovského KaSS

Vizualizace nového KaSS a okolí. Zdroj: archiv Regionstudio
Vizualizace nového KaSS a okolí. Zdroj: archiv Regionstudio

Chomutov - Začne druhá etapa revitalizace KaSS a okolí. Navazuje na bourací práce a na první etapu. Součástí je řešení dopravní části a úprava ulice Písečná v Chomutově. Velkou částí zakázky je budování veřejné zeleně.

Reklama

"Do výběrového řízení se přihlásilo sedm firem. Zvítězila společnost Gardenline s.r.o. z Litoměřic, která podala nejnižší nabídku. Kvůli plánované fontáně musely firmy prokazovat i zkušenosti se zakázkami s vodním prvkem," uvedl pro MojeChomutovsko.cz mluvčí města Jan Rödling.

Celé okolí KaSS se výrazně promění. Mezi nejvýznamnější změny bude patřit proměna hlavní silnice na Písečné. Ta se zúží, vzniknou na ní přechody s ostrůvky, posune se zastávka MHD směrem do centra, nově bude před budovou KaSS. Křižovatka s ulicí Zahradní se změní na kruhový objezd.

Podchod, který nyní vede pod zastávkami, bude zasypán, přecházet se bude přes silnici. Druhý nynější podchod zůstane, bude kompletně opraven. Upraví se i křižovatka u zdravotního střediska.

Projekt počítá s velkými parkovými úpravami, revitalizací projdou současné velké zelené plochy u křižovatky a napravo od základní školy. Přibudou zelené plochy, udělají se pěšiny a vznikne nová fontána.

"Vybouraná mezera mezi KaSS a soukromou částí komplexu bude průjezdná a průchozí. Součástí je vybudování nových chodníků a veřejného osvětlení. Hodnota zakázky jsou necelé 43 miliony korun. S pracemi by se mělo začít na podzim," dodal Jan Rödling.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře