Odstartuje druhá etapa rekonstrukce chomutovského KaSS

Vizualizace nového KaSS a okolí. Zdroj: archiv RegionstudioVizualizace nového KaSS a okolí. Zdroj: archiv Regionstudio

Chomutov - Začne druhá etapa revitalizace KaSS a okolí. Navazuje na bourací práce a na první etapu. Součástí je řešení dopravní části a úprava ulice Písečná v Chomutově. Velkou částí zakázky je budování veřejné zeleně.

Reklama

"Do výběrového řízení se přihlásilo sedm firem. Zvítězila společnost Gardenline s.r.o. z Litoměřic, která podala nejnižší nabídku. Kvůli plánované fontáně musely firmy prokazovat i zkušenosti se zakázkami s vodním prvkem," uvedl pro MojeChomutovsko.cz mluvčí města Jan Rödling.

Celé okolí KaSS se výrazně promění. Mezi nejvýznamnější změny bude patřit proměna hlavní silnice na Písečné. Ta se zúží, vzniknou na ní přechody s ostrůvky, posune se zastávka MHD směrem do centra, nově bude před budovou KaSS. Křižovatka s ulicí Zahradní se změní na kruhový objezd.

Podchod, který nyní vede pod zastávkami, bude zasypán, přecházet se bude přes silnici. Druhý nynější podchod zůstane, bude kompletně opraven. Upraví se i křižovatka u zdravotního střediska.

Projekt počítá s velkými parkovými úpravami, revitalizací projdou současné velké zelené plochy u křižovatky a napravo od základní školy. Přibudou zelené plochy, udělají se pěšiny a vznikne nová fontána.

"Vybouraná mezera mezi KaSS a soukromou částí komplexu bude průjezdná a průchozí. Součástí je vybudování nových chodníků a veřejného osvětlení. Hodnota zakázky jsou necelé 43 miliony korun. S pracemi by se mělo začít na podzim," dodal Jan Rödling.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře