Odstartuje druhá etapa rekonstrukce chomutovského KaSS

Vizualizace nového KaSS a okolí. Zdroj: archiv RegionstudioVizualizace nového KaSS a okolí. Zdroj: archiv Regionstudio

Chomutov - Začne druhá etapa revitalizace KaSS a okolí. Navazuje na bourací práce a na první etapu. Součástí je řešení dopravní části a úprava ulice Písečná v Chomutově. Velkou částí zakázky je budování veřejné zeleně.

Reklama

"Do výběrového řízení se přihlásilo sedm firem. Zvítězila společnost Gardenline s.r.o. z Litoměřic, která podala nejnižší nabídku. Kvůli plánované fontáně musely firmy prokazovat i zkušenosti se zakázkami s vodním prvkem," uvedl pro MojeChomutovsko.cz mluvčí města Jan Rödling.

Celé okolí KaSS se výrazně promění. Mezi nejvýznamnější změny bude patřit proměna hlavní silnice na Písečné. Ta se zúží, vzniknou na ní přechody s ostrůvky, posune se zastávka MHD směrem do centra, nově bude před budovou KaSS. Křižovatka s ulicí Zahradní se změní na kruhový objezd.

Podchod, který nyní vede pod zastávkami, bude zasypán, přecházet se bude přes silnici. Druhý nynější podchod zůstane, bude kompletně opraven. Upraví se i křižovatka u zdravotního střediska.

Projekt počítá s velkými parkovými úpravami, revitalizací projdou současné velké zelené plochy u křižovatky a napravo od základní školy. Přibudou zelené plochy, udělají se pěšiny a vznikne nová fontána.

"Vybouraná mezera mezi KaSS a soukromou částí komplexu bude průjezdná a průchozí. Součástí je vybudování nových chodníků a veřejného osvětlení. Hodnota zakázky jsou necelé 43 miliony korun. S pracemi by se mělo začít na podzim," dodal Jan Rödling.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna

Děčín zredukuje dávky na bydlení Děčín zredukuje dávky na bydlení
V Děčíně se opraví Tyršův most V Děčíně se opraví Tyršův most
Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda


Komentáře