Odehráli jsme výborný zápas, liboval si asistent Kopřiva po výhře Pirátů s Olomoucí

Jakub Sklenář. Foto: archiv MojeChomutovsko.czJakub Sklenář. Foto: archiv MojeChomutovsko.cz

Chomutov - Obětavost, zodpovědný výkon i nečekaná střelecká produktivita. Od těchto atributů se odvíjela hra chomutovských hokejistů v extraligovém zápase s Olomoucí. Výhra 5:2 znamenala další pozitivní výsledek ve snaze Pirátů o účast v předkole play off.

Reklama

"Hodně jsme se zlepšili od druhé třetiny a šli za vítězstvím. Potřebovali jsme body a bylo to i na hráčích vidět,“ shrnul asistent chomutovského trenéra Břetislav Kopřiva povedené představení. „Všichni dali do toho hodně úsilí a po dlouhé době jsme doma zahráli výborný zápas. Olomouc možná nepodala takový výkon jako v předešlých kolech, ale má silný tým. Hlavně z pohledu obrany. My jsme ale konečně vstřelili branky a zápas dohráli v klidu,“ kvitoval Kopřiva další vítězství.

I chomutovští hráči byli překvapeni vlastní produkcí v útoku. „Říkali jsme si před zápasem, že to může být o jednom gólu. A povedlo se nám jich dát pět, což je výborná bilance proti soupeři z horní poloviny tabulky,“ naznačil spokojenost útočník Jakub Sklenář. „Pohlídali jsme si utkání ve hře dozadu, v obraně jsme hráli takticky. A vyplatilo se to, protože jsme vydrželi v tempu po celý zápas,“ pochvaloval si útočník.

Extraliga už vstoupila do závěrečné fáze základní části. Bojují Piráti ještě o první šestku v tabulce? „Spíš se koukáme dolů, jak se situace vyvíjí pod námi. Když se dostaneme z osmého místa na šesté, budeme rádi, ale soutěž je vyrovnaná. Hlavně se chceme udržet v desítce. Nejbližším cílem je navázat na výhru nad Olomoucí,“ zdůraznil Sklenář.

Pro Chomutov je dobré zjištění, že se po podzimní herní absenci rozehrál ke spolehlivým výkonům útočník David Květoň. „Měl jsem zdravotní problémy, ale spíš než zranění mě pronásledovala nějaká nemoc. Nechci to specifikovat. Myslím, že už jsem v pořádku i po kondiční stránce. Cítím se dobře,“ líčil hokejista, který se společně s týmem zaměřuje na úspěšný finiš základní části. „V klidu si chceme zajistit takové místo v tabulce, které nám zaručí předkolo play off,“ vyjádřil Květoň mínění chomutovské kabiny.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V Roztokách u Semil hořela výrobní hala V Roztokách u Semil hořela výrobní hala
Dohra s ostravskými kaly. Žili lidé na severu Čech 5 let v omylu? Dohra s ostravskými kaly. Žili lidé na severu Čech 5 let v omylu?
Slavnostní koncert Jitky Čechové je v roudnickém pivovaru Slavnostní koncert Jitky Čechové je v roudnickém pivovaru

Předání výhry NEJ miminku z roudnické porodnice: Maxim Brůna Předání výhry NEJ miminku z roudnické porodnice: Maxim Brůna
Lidé protestují proti zrušenému nočnímu vlaku z Ústí do Prahy Lidé protestují proti zrušenému nočnímu vlaku z Ústí do Prahy
Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru

Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku
Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!

Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech
Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018


Komentáře