Nestandardní odměny a špatné hospodaření odhalil audit v dopravním podniku

Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova. Foto: archiv MojeChomutovsko.czDopravní podnik měst Chomutova a Jirkova. Foto: archiv MojeChomutovsko.cz

Chomutov - Audit hospodaření, který zadalo představenstvo Dopravního podniku měst Chomutova a Jirkova, odhalil, že předchozí představenstvo špatně hospodařilo a že byly přidělovány nestandardní odměny.

Reklama

Dopravce byl prověřován za období od 1. 1. 2012 do 6. 5. 2015, kdy v podniku působilo předchozího představenstvo. Audit byl zaměřen na vztahy s dodavateli a odběrateli, odměňování zaměstnanců a samotné řízení podniku.

Audit ukázal, že zisk podniku nebyl znovu investován do vozového parku nebo nemovitostí a ty tak zastarávají. Dále se ukázalo, že linka do Prahy byla natolik ztrátová, že prodělala jen za sledované období okolo 11 milionů korun. Bylo tomu tak už před nástupem konkurence a proto byla linka zrušena.

Velkým odhalením byly odměny pro bývalého ředitele, které byly vyhodnoceny jako neprůhledné a neprůkazné. Některé z odměny nebyly vůbec projednány v zápisech z představenstva nebo dozorčí rady.

„Tato odměna byla schválena týden po říjnových volbách. Mimořádné odměny byly ve výši 800 tisíc korun, vyšší než v minulých letech," sdělil předseda představenstva dopravního podniku Jaroslav Komínek. „Bývalý ředitel si tak přišel na 1,2 milionu korun na konkurenční doložce, plus odměny, tedy dva miliony korun," dodává.

Po nástupu nového vedení města měla být svoláná vlaná hromada. Ta se ale neuskutečnila a díky tomu mohlo dojít k vyplácení odměn. „Bývalé vedení města nás na zastupitelstvu ujišťovalo, že k žádným sporným či nevratným rozhodnutím v mezidobí nedojde. Evidentně tomu bylo jinak,“ uvádí náměstek primátora a člen představenstva DPCHJ Marek Hrabáč.

Nyní jsou zvažovány právní kroky.

ČTĚTE: Jaroslav Komínek se ujal řízení chomutovského Dopravního podniku

Chomutovský DP zruší linku do Prahy. O osudu trolejbusů politici nerozhodli

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře