Nestandardní odměny a špatné hospodaření odhalil audit v dopravním podniku

Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova. Foto: archiv MojeChomutovsko.cz
Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova. Foto: archiv MojeChomutovsko.cz

Chomutov - Audit hospodaření, který zadalo představenstvo Dopravního podniku měst Chomutova a Jirkova, odhalil, že předchozí představenstvo špatně hospodařilo a že byly přidělovány nestandardní odměny.

Reklama

Dopravce byl prověřován za období od 1. 1. 2012 do 6. 5. 2015, kdy v podniku působilo předchozího představenstvo. Audit byl zaměřen na vztahy s dodavateli a odběrateli, odměňování zaměstnanců a samotné řízení podniku.

Audit ukázal, že zisk podniku nebyl znovu investován do vozového parku nebo nemovitostí a ty tak zastarávají. Dále se ukázalo, že linka do Prahy byla natolik ztrátová, že prodělala jen za sledované období okolo 11 milionů korun. Bylo tomu tak už před nástupem konkurence a proto byla linka zrušena.

Velkým odhalením byly odměny pro bývalého ředitele, které byly vyhodnoceny jako neprůhledné a neprůkazné. Některé z odměny nebyly vůbec projednány v zápisech z představenstva nebo dozorčí rady.

„Tato odměna byla schválena týden po říjnových volbách. Mimořádné odměny byly ve výši 800 tisíc korun, vyšší než v minulých letech," sdělil předseda představenstva dopravního podniku Jaroslav Komínek. „Bývalý ředitel si tak přišel na 1,2 milionu korun na konkurenční doložce, plus odměny, tedy dva miliony korun," dodává.

Po nástupu nového vedení města měla být svoláná vlaná hromada. Ta se ale neuskutečnila a díky tomu mohlo dojít k vyplácení odměn. „Bývalé vedení města nás na zastupitelstvu ujišťovalo, že k žádným sporným či nevratným rozhodnutím v mezidobí nedojde. Evidentně tomu bylo jinak,“ uvádí náměstek primátora a člen představenstva DPCHJ Marek Hrabáč.

Nyní jsou zvažovány právní kroky.

ČTĚTE: Jaroslav Komínek se ujal řízení chomutovského Dopravního podniku

Chomutovský DP zruší linku do Prahy. O osudu trolejbusů politici nerozhodli

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře