Molo na Kamencovém jezeře nemusí být hotové do léta 2017

Vizualizace mola. Zdroj: Pontony s.r.o. a Město Chomutov
Vizualizace mola. Zdroj: Pontony s.r.o. a Město Chomutov

CHOMUTOV - Město Chomutov vypsalo veřejnou zakázku na novou dominantu Kamencového jezera. Nebezpečné staré molo už je pryč. Nové molo už je vyprojektováno, nyní se hledá firma, která jej postaví.

Reklama

Tvarem bude kopírovat bývalé molo, kompletně se ale změní technologie. Předpokládaná hodnota zakázky je 29,8 milionu korun.

Nové molo se bude vznášet na velkých plovácích. Pochozí část bude ze dřeva. To sice není tak odolné jako umělé materiály, ale bude nejpříjemnější pro návštěvníky.

Jako první bude realizována páteřní část mola, tedy nástupní úsek, hlavní část s relaxační plochou, skokanská věž, zázemí pro plavčíka a dětský bazén. V příštím roce budou doplněny další části včetně bazénů. Už po instalaci první etapy ale bude molo sloužit k lepšímu přístupu do vody a bude normálně fungovat pro návštěvníky.

Pokud vše půjde bez problémů a zádrhelů, z první části mola už by mohli Chomutováci vstupovat do vody v létě 2017.

"Je ale pravděpodobné, že kvůli stavbě začne sezóna později. Existuje také možnost, že se do léta molo postavit nestihne," uvedl mluvčí města Jan Rödling.

"Po mnoha jednáních, kalkulacích a konzultacích s odborníky se jeví jako nejlepší varianta plovoucí molo. Oproti pevnému molu, ať už zcela nově vybudovanému nebo umístěném na použitelné části staré stavby, vychází toto řešení finančně nejvýhodněji. Tělo bude poskládáno z jednotlivých, navzájem propojených těles," upřesnil Jan Rödling.

Velkou výhodou použité technologie je její variabilita a flexibilita. Jednotlivé dílce je možné od sebe nechat snadno odpojit a případně molo poskládat do jiného tvaru, nebo některé části použít třeba pro závody.

Snadná manipulace usnadňuje údržbu a případné opravy, kdy se jen odtáhne kus, který je potřeba dát do pořádku. Na molo je rovněž možné umístit stavby, od plavčické věže přes sauny až po větší budovy. Stejně snadno se na ně dá položit jiný povrch, třeba podlážku pro exhibiční sportovní utkání.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře