Kdo získá dotaci? Chomutov eviduje přes sto žádostí, přetlak je na kultuře

Chomutov. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czChomutov. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Chomutov – Více jak sto žadatelů chce peníze na kulturní akce a sociální práci. Chomutov rozdělí miliony korun.

Reklama

Do dotačního programu na kulturu a sociální oblast se mohli zájemci hlásit do konce ledna. Na město dorazilo celkem 122 žádostí. Čtrnáct jich bylo vyřazeno, v drtivé většině proto, že je zájemce podal dvakrát, dvě byly přeřazeny do programu Fond rady. K hodnocení zůstalo 108 projektů, z nichž je 62 v oblasti kultury a 46 v sociální oblasti.

Velký zájem je především o kulturní granty. Chomutované, spolky či organizace chtějí podpořit nejrůznější projekty, od pořádání koncertů a kulturních festivalů přes vydání knih, pořádání konferencí až třeba po historické vlaky. V sociální sféře se objevují rovněž velmi pestré programy, od pomoci se zaměstnáváním hendikepovaných přes poradenství až po práci s rodinami a dětmi.

"Žádosti posoudí jednotlivé komise rady, které doporučení orgánům města, které konkrétní projekty podpořit a v jaké výši. Jednotlivé žádosti spolu v podstatě soutěží. Rozdělena totiž může být maximálně částka, která byla pro daný program předem přidělena v rozpočtu. Na kulturu to jsou dva miliony korun, na sociální oblast stejná částka. V kultuře objem požadovaných peněz například překročil určenou částku více než dvojnásobně. Výsledky by měli žadatelé znát do konce dubna 2016," uvedl mluvčí města Jan Rödling.

Další možnosti dotační podpory

Do dotačních programů pro oblast životního prostředí lze podávat žádosti do konce února. Zatím byly vyhlášeny dotační tituly za 850 000 Kč, do nichž byly doposud přijaty pouze čtyři žádosti v hodnotě 104 000 Kč. Vyzýváme ostatní žadatele, zda nemají zájem vymyslet si svůj projekt v oblasti ochrany přírody nebo environmentálního vzdělávání. Zúčastnit se mohou i školy a školská zařízení.

Sportovci mohou podávat své žádosti o dotační podporu od 25. února do 25. března 2016. Pro sport je určena částka 14 milionů korun. Otevřeny jsou stále mikrogranty, kam zatím nebyla podána žádná žádost.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V Roztokách u Semil hořela výrobní hala V Roztokách u Semil hořela výrobní hala
Dohra s ostravskými kaly. Žili lidé na severu Čech 5 let v omylu? Dohra s ostravskými kaly. Žili lidé na severu Čech 5 let v omylu?
Slavnostní koncert Jitky Čechové je v roudnickém pivovaru Slavnostní koncert Jitky Čechové je v roudnickém pivovaru

Předání výhry NEJ miminku z roudnické porodnice: Maxim Brůna Předání výhry NEJ miminku z roudnické porodnice: Maxim Brůna
Lidé protestují proti zrušenému nočnímu vlaku z Ústí do Prahy Lidé protestují proti zrušenému nočnímu vlaku z Ústí do Prahy
Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru

Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku
Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!

Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech
Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018


Komentáře