Kamencové jezero se vrací do správy města. Éra podnájemce CV Relax končí

Magistrát Chomutov, Foto: Archiv SeveročeskýDeník.cz
Magistrát Chomutov, Foto: Archiv SeveročeskýDeník.cz

Chomutov - Město Chomutov převzalo Kamencové jezero. Ovšm brány areálu se neotevřou s tradičním začátkem sezóny 1. května.

Reklama

„Začneme s inventurou a přebíráním majetku. Na to naváže oprava bočních mol a další infrastruktury, aby návštěvníci mohli jezero znovu využívat,“ řekl chomutovský primátor Daniel Černý.

„Do majetku města se dlouho neinvestovalo, bude s tím dost práce. Musíme taky zajistit provozní věci, administrativu, zaměstnance a mnoho dalšího. Chomutovákům se omlouváme za opožděný start a improvizované podmínky, chceme zachránit aspoň část sezony. Reálně hrozilo, že by jezero zůstalo zavřené,“ uvedl primátor.

Kamencové jezero bude s velmi vysokou pravděpodobností provozovat městská organizace, a to chomutovský zoopark. Má zkušenost s návštěvníky, umí pronajímat stánky a obecně má předpoklady ke zvládnutí provozování areálu. Na něm se budou podílet i další městské organizace.

Město Chomutov se také bude muset finančně vyrovnat s odcházejícím podnájemcem, který do areálu investoval. Udělá tak na základě znaleckých posudků a inventarizace, která už na jezeře probíhá.

Velké molo zůstane letos nepřístupné, začne se pracovat na jeho obnově. „Chtěl bych všechny požádat o trpělivost a pochopení. Letošní sezona nebude na Kamenčáku stoprocentně komfortní. Určitě se to promítne i do cen vstupného, které snížíme,“ dodal primátor Daniel Černý.

ČTĚTE:  Kauza Kamencové jezero: Hádka mezi městem a CV Relax, kdo má zajistit opravy

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře