Kamencové jezero: Chomutov plánuje vyplatit miliony CV Relax

Kamencové jezero. Foto: archiv Město Chomutov
Kamencové jezero. Foto: archiv Město Chomutov

CHOMUTOV - Město Chomutov má připravený návrh na finanční vyrovnání se společností CV Relax, která původně byla nájemcem Kamencového jezera na 50 let. Magistrát po případném schválení zastupiteli pošle firmě miliony korun.

Reklama

Společnost CV Relax vznesla požadavek na vyrovnání za movitý i nemovitý majetek, který v areálu postavila. Společná jednání trvala zhruba jeden rok.

"Nejedná se o závazky či pohledávky. Se společností CV Relax jednáme o vykoupení staveb a dalším movitých věcí (např. sítě), které společnost vybudovala v areálu Kamencového jezera. Veškeré investice společnosti CV Relax byly oceněny nezávislými znaleckými posudky a cena za odkup je dána těmito posudky. Je nutné říci, že vše musí schválit městské zastupitelstvo. Jednání se vedou už přes rok," řekl pro MojeChomutovsko.cz mluvčí města Jan Rödling.

Navrhovaná cena, kterou musí zastupitelé schválit, je 32,6 milionu korun. Součástí  je i dohoda o narovnání, kdy se řeší veškeré další nároky.

"Bude se platit podle znaleckých posudků. Nic navíc,“ potvrdil pro Seznam Zprávy dohodu i advokát CV Relax Daniel Volák.

Zastupitelé v Chomutově budou o finančním vyrovnání hlasovat na začátku dubna 2017.

Letošní sezóna na Kamencovém jezeře odstartuje 1. května. "Vzhledem k velké investici, stavbě hlavního mola, je ale nutné počítat s tím, že během sezóny nastanou některá omezení," dodal Jan Rödling.

SOUVISEJÍCÍ: Molo na Kamencovém jezeře nemusí být hotové do léta 2017

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře