Jsem rád, že jsem v Chomutově, říká útočník Tomáš Pospíšil po příchodu z Hradce Králové

Lední hokej přípravné utkání Piráti CHomutov-Avangard Omsk. Foto: archiv Ladislav ChlíbekLední hokej přípravné utkání Piráti CHomutov-Avangard Omsk. Foto: archiv Ladislav Chlíbek

Chomutov - Je jednou z osmi nových tváří v kádru extraligového nováčka z Chomutova. Zkušený hokejový útočník Tomáš Pospíšil přišel do týmu Pirátů z Hradce Králové. Tedy z celku, který loni skončil v extralize pátý po základní části a účinkoval ve čtvrtfinále play-off. „Nyní se ale soustřeďuji jen na Chomutov,“ říká Tomáš Pospíšil.

Reklama

Můžete se vrátit ke svému přestupu v rámci extraligy? Jak se vám hrálo za Hradec Králové?

V Hradci byl a pořád je kvalitní extraligový tým. Dopadlo to ale tak, že jsem v Chomutově a dál bych uplynulou sezónu nerozebíral.

n Právě v Chomutově jste se sešel s řadou bývalých hráčů pražské Slavie, kde jste v minulosti také působil. Uvědomil jste si při příchodu do severočeského klubu, že je v něm velká „slávistická“ enkláva včetně nového trenéra Vladimíra Růžičky?

Tak na to jsem nepomyslel (úsměv). Především jsem rád, že jsem v Chomutově. Těším se na nadcházející sezónu. Jsem zvědavý, jak nám to půjde, a věřím, že se bude dařit.

Co vám naznačily dosavadní přípravné zápasy?

První dva jsme zvládli dobře. Porazili jsme ruský Omsk a v řádné hrací době pak remizovali s Plzní. Ale na ledě prvoligového Ústí nad Labem to byla z naší strany tragédie. Možná jsme k utkání přistoupili trochu lehkovážněji. Ukázalo se, že takhle to nejde.

Takže jaké jste si vzali ponaučení?

Jsme v plném tréninku a vědu bych z jednoho zápasu nedělal. Ale je nám jasné, že musíme hrát i v přípravě proti každému soupeři naplno.

Máte představu o svojí pozici v útočných řadách Chomutova?

Trenér mění složení, zkouší různé varianty. Nastupuji v útoku s Vláďou Růžičkou mladším a Jakubem Sklenářem. Oba znám už ze Slavie. Myslím, že si dáváme dobré přihrávky, ale hlavně chceme proměňovat šance, což se nám zatím úplně nedaří. Když si při útočných akcích vyhovíme a zlepšíme produktivitu, může to být snad dobré směrem k hlavní sezóně v extralize.

Co očekáváte od nejvyšší soutěže?

Prošel jsem už více kluby a vím, co mohu na jednotlivých stadiónech čekat. K extralize patří i bouřlivá kulisa a předpokládám, že o zápasy bude mezi fanoušky zájem. Proto se na ligu těším.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Volvo Truck centrum v Lovosicích má zelenou. Zda bude, není jisté Volvo Truck centrum v Lovosicích má zelenou. Zda bude, není jisté
Babiš chce představit vládu. Zeman ho jmenuje premiérem na Mikuláše Babiš chce představit vládu. Zeman ho jmenuje premiérem na Mikuláše
Žena na Liberecku skončila pod koly auta. Nepřežila Žena na Liberecku skončila pod koly auta. Nepřežila

Teplice koupí nové bateriové trolejbusy za skoro 63 milionů Teplice koupí nové bateriové trolejbusy za skoro 63 milionů
OBRAZEM: Piráti nestačili na Třinec OBRAZEM: Piráti nestačili na Třinec
V ústecké nemocnici mělo zemřít dítě V ústecké nemocnici mělo zemřít dítě


Komentáře