Jsem rád, že jsem v Chomutově, říká útočník Tomáš Pospíšil po příchodu z Hradce Králové

Lední hokej přípravné utkání Piráti CHomutov-Avangard Omsk. Foto: archiv Ladislav Chlíbek
Lední hokej přípravné utkání Piráti CHomutov-Avangard Omsk. Foto: archiv Ladislav Chlíbek

Chomutov - Je jednou z osmi nových tváří v kádru extraligového nováčka z Chomutova. Zkušený hokejový útočník Tomáš Pospíšil přišel do týmu Pirátů z Hradce Králové. Tedy z celku, který loni skončil v extralize pátý po základní části a účinkoval ve čtvrtfinále play-off. „Nyní se ale soustřeďuji jen na Chomutov,“ říká Tomáš Pospíšil.

Reklama

Můžete se vrátit ke svému přestupu v rámci extraligy? Jak se vám hrálo za Hradec Králové?

V Hradci byl a pořád je kvalitní extraligový tým. Dopadlo to ale tak, že jsem v Chomutově a dál bych uplynulou sezónu nerozebíral.

n Právě v Chomutově jste se sešel s řadou bývalých hráčů pražské Slavie, kde jste v minulosti také působil. Uvědomil jste si při příchodu do severočeského klubu, že je v něm velká „slávistická“ enkláva včetně nového trenéra Vladimíra Růžičky?

Tak na to jsem nepomyslel (úsměv). Především jsem rád, že jsem v Chomutově. Těším se na nadcházející sezónu. Jsem zvědavý, jak nám to půjde, a věřím, že se bude dařit.

Co vám naznačily dosavadní přípravné zápasy?

První dva jsme zvládli dobře. Porazili jsme ruský Omsk a v řádné hrací době pak remizovali s Plzní. Ale na ledě prvoligového Ústí nad Labem to byla z naší strany tragédie. Možná jsme k utkání přistoupili trochu lehkovážněji. Ukázalo se, že takhle to nejde.

Takže jaké jste si vzali ponaučení?

Jsme v plném tréninku a vědu bych z jednoho zápasu nedělal. Ale je nám jasné, že musíme hrát i v přípravě proti každému soupeři naplno.

Máte představu o svojí pozici v útočných řadách Chomutova?

Trenér mění složení, zkouší různé varianty. Nastupuji v útoku s Vláďou Růžičkou mladším a Jakubem Sklenářem. Oba znám už ze Slavie. Myslím, že si dáváme dobré přihrávky, ale hlavně chceme proměňovat šance, což se nám zatím úplně nedaří. Když si při útočných akcích vyhovíme a zlepšíme produktivitu, může to být snad dobré směrem k hlavní sezóně v extralize.

Co očekáváte od nejvyšší soutěže?

Prošel jsem už více kluby a vím, co mohu na jednotlivých stadiónech čekat. K extralize patří i bouřlivá kulisa a předpokládám, že o zápasy bude mezi fanoušky zájem. Proto se na ligu těším.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře