JIRKOV: V některých lokalitách se nebudou vyplácet dávky

Ilustrační smímek. Foto: pixabay.com
Ilustrační smímek. Foto: pixabay.com

JIRKOV - Radnice v Jirkově na Chomutovsku chce omezit vyplácení dávek na bydlení ve čtvrtích Nové Ervěnice a Krušnohorská ulice.

Reklama

Jirkov tímto rozhodnutím nebude vyplácet část dávek hmotné nouze, konkrétně tedy doplatek na bydlení. Město nechce, aby se v obci nadále zhoršovala sociální situace.

Tento krok povoluje novela zákona o hmotné nouzi, která začala platit v červnu.

Rozhodnutí se týká pouze čtvrtí se zvýšeným výskytem nežádoucích sociálních jevů. A nejproblémovější je právě městská část Nové Ervěnice. Již stávající nájemníci mohou být v klidu, novinka se týká jen nově přistěhovaných. Radnice tím chce zamezit dalšímu stěhování rodin na dávkách do problémových oblastí.

Nové Ervěnice podle místních starousedlíků patří mezi vyhrocenou čtvrť a soužití s národnostními menšinami tam není snadné. Část lidí rozhodnutí města kvituje. Problém je v tom, že rodiny na dávkách bydlí v soukromých domech, které vlastní spekulanti. Ti disponují levnými byty, které pronajímají a od státu inkasují dávky na bydlení, které dostanou právě lidé žijící v takových domech. Takoví spekulanti jsou ve městě pod palbou kritiky, většina místních tak novinku shledává jako dobré řešení.

Omezení dávek na bydlení zvažují i další města v regionu, například Děčín.

Reklama

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře