Jirkov licituje. Možná trolejbusy budou jezdit ještě 10 let

Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova. Foto: archiv MojeChomutovsko.cz
Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova. Foto: archiv MojeChomutovsko.cz

JIRKOV - V Jirkově stále není jasné, zda skutečně trolejbusy skončí. Zastupitelé sice původní záměr je zrušit nezměnili, avšak rozhodují se, zda na následujících deset let bude MHD i nadále provozovat Dopravní podnik Chomutova a Jirkova. Ten by mohl trolejbusy zachovat.

Reklama

Jirkovští politici licitují o výši částky, která by z městské kasy pokrývala ztrátu za provozování trolejbusové dopravy. Zastupitelé požadují po vedení Dopravního podniku, aby prokazatelnou ztrátu umělo snížit.

Zatím si může dopravní firma oddechnout. Zastupitelé schválili, že následujících deset let bude provozovat MHD v Jirkově. Pokud by tomu tak nebylo, náklady na provoz jen v Chomutově by firmu vyčerpávalo.

Podle starosty Jirkova Radka Štejnara (ČSSD) nová smlouva neřeší, zda v Jirkově budou trolejbusy jezdit či nikoliv. Zároveň potvrdil, že Dopravní podnik nabídl snížení ztráty z provozu trolejbusů o dva miliony korun.

Pikantní je, že akcionáři Dopravního podniku jsou obě města, jak Jirkov, tak Chomutov.

Právě v Chomutově budou o stejné nabídce - snížení ztráty za trolejbusovou dopravu - jednat zastupitelé. Pokud nový návrh vedení Dopravního podniku schválí, v Jirkově by se mohlo jednat o revokaci předchozího - a v současnosti platného - usnesení o zrušení trolejbusů.

Rozhodne se na dalším zastupitelstvu v září 2016.

ČTĚTE: Jirkov už nechce trolejbusy. V Chomutově se o jejich osudu teprve rozhodne

Trolejbusy v Chomutově budou jezdit i přes nezájem Jirkova

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře