Ještě se poohlédneme po posilách, říká chomutovský trenér Kopřiva

Nebe, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Nebe, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Chomutov - V minulé sezóně dovedl trenér Břetislav Kopřiva hokejové Piráty do extraligy. V nadcházejícím ročníku, ale přepustil své hlavní trenérské místo Vladimíru Růžičkovi, jemuž bude dělat v Chomutově asistenta. "Náš mančaft dobře znám a na spolupráci s Vláďou se těším. Sezóna bude dlouhá," říká Břetislav Kopřiva.

Reklama

Jak zatím hodnotíte přípravné období?

Tvrdě každý den dvoufázově trénujeme, pro přípravu nemáme tak široký kádr, hrajeme řadu přípravných zápasů, takže kluci toho mají celkem dost. Zatím jsme s přípravou spokojeni.

Jak se díváte na změny v kádru?

Máme v týmu řadu nových hráčů, především v obraně, ale i v útoku. Součinnost obránců je pak trochu odlišná od minulé sezóny. Zatím je ale předčasné hodnotit, jsme pořád v ranné přípravě.

Jak zatím vypadá soupiska týmu?

Provedli jsme několik změn v kádru, vloni jsme měli kvalitní soupisku, nyní jsme přivedli několik nových hokejistů. Chceme dát prostor i mladíkům. Změnila se pak především obrana.

Očekáváte ještě nějaké posily nebo tým máte již uzavřený?

Mužstvo není nikdy uzavřené. Vidíme rezervy na určitých pozicích, ještě se budeme ohlížet po hračích, například na střídavé starty. Slušné alternativy máme i v Kadani.

Vloni jset vedl Piráty coby hlavní kouč, letos ale budete asistentem Vladimíra Růžičky...

Pracuji s mužstvem, které znám dlouho. Změna je v tom, že hlavním koučem je Vladimír Růžička. Už vloni s námi několikrát trénoval, ale nyní je tím hlavním on. Ale dává mi prostor, spolupráce funguje, jsem spokojen.

Nebude vám pozice lídra střídačky chybět?

Šéfem střídačky je Vláďa my mu musíme udělat servis, aby vše klapalo a fungovalo. Sezóna bude dlouhá a rozhodují maličkosti. Změna trenéra se udála narychlo. Vláďovi nevyšlo angažmá v ruském Omsku, pak vzal tedy Chomutov jako hlavní trenér.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře