Hokejoví Piráti Chomutov mají nové majitele. Klub přebírají místní podnikatelé

Z utkání Pirátů s Dynamem. Foto: Ladislav Chlíbek
Z utkání Pirátů s Dynamem. Foto: Ladislav Chlíbek

CHOMUTOV - Dlouhé týdny nejasností a rokování o budoucnosti chomutovského hokeje mají hmatatelný výsledek. Klub od bývalého majitele Jaroslava Veverky kompletně přebírají noví vlastníci, kteří podepsali memorandum určující jejich vzájemnou kooperaci při restartu klubu.

Reklama

Nová skupina okamžitě začíná naplno pracovat na přípravě nadcházející sezóny, v níž Piráti budou hrát Chance ligu.

Existence skupiny místních patriotů není žádným tajemstvím, její přesné složení je však definitivně jasné až nyní.

Na znovunastartování klubu se budou podílet Radek Frydrych (Strix Chomutov), Václav Kordulík (WORLD INVEST), Milan a Michal Mizunovi (REMIS-NBC), Petr Prokeš (Sweep sport), Jiří Sadílek (FISAD), Jaroslav Štochl (ELTE) a Miroslav a Adam Zwettlerovi (PE Holding), kteří vstoupí do zapsaného spolku Piráti Chomutov.

Právě zapsaný spolek pak bude jediným akcionářem a tím pádem i stoprocentním vlastníkem akciové společnosti Piráti Chomutov, jež zajišťuje chod seniorského týmu.

"Pro nadcházející sezónu jsme si vytyčily dva jasné cíle. Chceme ekonomicky stabilizovat klub, jehož dluhy budeme z velké části sanovat my, ale zároveň chceme bojovat o postup do extraligy,“ uvedli zástupci nových majitelů v prohlášení pro média.

Jakmile proběhnou všechny právní úkony, definitivně skončí éra předchozího majitele Jaroslava Veverky, který byl součástí vlastnické struktury klubu nebo jeho majoritním vlastníkem od roku 2004.

Během této doby se pod Krušnými horami slavily čtyři mládežnické mistrovské tituly, návrat mezi tuzemskou elitu po 38 letech, semifinále nejvyšší soutěže nebo výchova hráčů, kteří v současnosti hrají NHL.

SOUVISEJÍCÍ: Chomutovský hokej na kolenou. Budoucnost nejistá, mluví se o velkých dluzích

Reklama

Hodnocení

2.15 hvězdiček / Hodnoceno: 13x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře