Hokejová petice. Fanoušci Pirátů žádají zachovat extraligový hokej

Z utkání Piráti Chomutov - Kometa Brno. Foto: Ladislav ChlíbekZ utkání Piráti Chomutov - Kometa Brno. Foto: Ladislav Chlíbek

CHOMUTOV - Do sporu mezi vlastníkem hokejových Pirátů a vedení města Chomutov se vložili hokejoví fanoušci. Sepsali petici, která požaduje zachovat extraligový hokej.

Reklama

Majitel hokejových Pirátů Jaroslav Veverka chce po Chomutovu o 25 milionu korun na sezónu více, než je 7,5 milionoví dotace na mládežnický hokej.

Vedení města tento požadavek odmítá a nabádá Piráty, ať udělají sbírku.

Ta zatím nevznikla, avšak fanoušci sepsali petici a získali zatím 1800 podpisů. Fandové žádají po městu, aby zachoval extraligový hokej. Jinými slovy tlačí na vedení radnice, aby hokejovému klubu požadované miliony poskytl.

Chomutov s představiteli klubu jedná. Radnice slíbila každoroční podporu malým hokejistům a juniorům ve výši 7,5 milionu korun. Tyto peníze ale podle Jaroslava Veverky nestačí na extraligovou účast.

"Možnosti podpory vycházejí z ekonomických možností města, rozpočtu a sladění dalších zájmů a potřeb města. Další podpora hokeje a její výše musí vycházet z průniku požadavků Pirátů Chomutov, a. s. a možnostmi rozpočtu. Je důležité také upozornit na to, že o jakékoliv významnější podpoře musí rozhodnout celé zastupitelstvo, není to v pravomoci rady města nebo primátora," reagoval mluvčí města Jan Rödling.

O penězích pro hokej se bude jednat na mimořádném zastupitelstvu na konci května 2016, které bylo svoláno kvůli jiné kauze - Kamencovému jezeru.

Jedním z dalších požadavků Jaroslava Veverky je odpuštění nájmu za využívání zimního stadiónu. Nájem prý odčerpává velkou část přiznané  dotace městem.

Majitel Pirátů připustil, že vyjednává s Kladnem o možném prodeji extraligové licence. Zda to myslí vážně nebo se jedná jen o vyjednávací manévr s městem, lze spekulovat.

SOUVISEJÍCÍ:  Skončí extraliga v Chomutově? Piráti tlačí na město, to se brání

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí
Údajného pedofila policie nenašla Údajného pedofila policie nenašla
Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO? Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO?

Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni
Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista
Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8 Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8

Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období? Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období?
Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu
Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný

Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla
Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou
Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery


Komentáře