Hokejová petice. Fanoušci Pirátů žádají zachovat extraligový hokej

Z utkání Piráti Chomutov - Kometa Brno. Foto: Ladislav Chlíbek
Z utkání Piráti Chomutov - Kometa Brno. Foto: Ladislav Chlíbek

CHOMUTOV - Do sporu mezi vlastníkem hokejových Pirátů a vedení města Chomutov se vložili hokejoví fanoušci. Sepsali petici, která požaduje zachovat extraligový hokej.

Reklama

Majitel hokejových Pirátů Jaroslav Veverka chce po Chomutovu o 25 milionu korun na sezónu více, než je 7,5 milionoví dotace na mládežnický hokej.

Vedení města tento požadavek odmítá a nabádá Piráty, ať udělají sbírku.

Ta zatím nevznikla, avšak fanoušci sepsali petici a získali zatím 1800 podpisů. Fandové žádají po městu, aby zachoval extraligový hokej. Jinými slovy tlačí na vedení radnice, aby hokejovému klubu požadované miliony poskytl.

Chomutov s představiteli klubu jedná. Radnice slíbila každoroční podporu malým hokejistům a juniorům ve výši 7,5 milionu korun. Tyto peníze ale podle Jaroslava Veverky nestačí na extraligovou účast.

"Možnosti podpory vycházejí z ekonomických možností města, rozpočtu a sladění dalších zájmů a potřeb města. Další podpora hokeje a její výše musí vycházet z průniku požadavků Pirátů Chomutov, a. s. a možnostmi rozpočtu. Je důležité také upozornit na to, že o jakékoliv významnější podpoře musí rozhodnout celé zastupitelstvo, není to v pravomoci rady města nebo primátora," reagoval mluvčí města Jan Rödling.

O penězích pro hokej se bude jednat na mimořádném zastupitelstvu na konci května 2016, které bylo svoláno kvůli jiné kauze - Kamencovému jezeru.

Jedním z dalších požadavků Jaroslava Veverky je odpuštění nájmu za využívání zimního stadiónu. Nájem prý odčerpává velkou část přiznané  dotace městem.

Majitel Pirátů připustil, že vyjednává s Kladnem o možném prodeji extraligové licence. Zda to myslí vážně nebo se jedná jen o vyjednávací manévr s městem, lze spekulovat.

SOUVISEJÍCÍ:  Skončí extraliga v Chomutově? Piráti tlačí na město, to se brání

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře