Hlas lidu: Park T. G. M. v Chomutově se mění. Opraví se i přilehlé ulice

Vizualizace parku. Zdroj: Město Chomutov
Vizualizace parku. Zdroj: Město Chomutov

CHOMUTOV - Park T. G. Masaryka vedle průmyslové a základní umělecké školy prochází velkou rekonstrukcí. Jeho novou podobu vybrali sami občané Chomutova.

Reklama

„Před rokem a půl se tam objevily betonové fundamenty s obludnými kovovými konstrukcemi, na kterých by květiny moc dlouho nepřežily. Dohodli jsme, že ty ošklivosti odstraníme. Udělali jsme studie, zastupitelé i občané se mohli vyjádřit, jakou podobu parku by chtěli," řekl primátor města Daniel Černý. Většina se přiklonila k variantě, která kopíruje nynější tvar cest.

Do parku už vjela těžká technika. V první fázi stavaři udělají hrubé terénní práce, rozšíří nástup do parku, vybourají staré chodníky a obrubníky, které následně nahradí cesty s mlatovým povrchem. Přibude osvětlení parku, upraví se alej podél Smetanovy ulice a udělají se některé zahradní práce. Instalují se také nové lavičky a odpadkové koše.

V druhé části, která se bude dělat kvůli počasí až na jaře, se udělají terénní modelové práce a kompletní obnova travnatých ploch. Úprava parku vychází z architektonického návrhu. Zhotovitelem této části je společnost Gardenline z Litoměřic, celková cena je zhruba 4,5 milionu korun.

Do prostoru kolem T. G. M. zasáhne další výrazná investiční akce, která začne letos na podzim. Při ní město kompletně opraví tři ulice, které obklopují park. V ulicích Purkyňova, Křižíkova (před ZUŠ)  a Smetanova (před dopravním inspektorátem Policie ČR) silničáři položí nové povrchy, udělají se i nové chodníky. Rekonstrukce by měla zlepšit i parkování v těchto ulicích, projektant se snažil maximálně využít prostor pro stání aut.

Ve všech třech ulicích bude možné zaparkovat po obou stranách. V ulici Školní se v části před parkem rovněž udělá nový chodník. Součástí díla je i doplnění bezbariérových přechodů pro chodce. Zhotovitelem této zakázky je společnost Eurovia, cena je 3,8 milionu korun.

SOUVISEJÍCÍ:  VIZUALIZACE: Jak bude vypadat park T.G.M. v Chomutově?

Z chomutovského parku T.G.M. zmizí nevzhledné oblouky

Budoucí podoba chomutovského parku T.G. Masaryka. Jaká varianta byla vybrána?

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře