FOTO: Podvodní prodejci brambor řádí v regionu

Brambory. Foto: archiv Hana HaklováBrambory. Foto: archiv Hana Haklová

Ústecký kraj /NA VAŠÍ STRANĚ/ - Podvodní pojízdní prodejci ovoce a zeleniny se pohybují v regionu. "Brambory jsem nepotřebovala, nakonec mi vnutil 3 pytle. Jen jsem se divila, že jsou po 50 kg," napsala do redakce čtenářka Hana Haklová.

Reklama

"Zvonek u vrat a šílený štěkot mé psí holky mne donutil vstát. U vrat stálo auto a pán. I přes mé zavolání, že nic nekupuji, byl neodbytný. Trval na tom, že musí se mnou hovořit," popsala Hana Haklová, jak prodejce začne komunikaci se "zákazníkem".

"Přes mé chabé protesty mi je přesypali do přepravek na ovoce a odjeli. Tak jsem se vzpamatovala a uvědomila jsem si, za jakou cenu jsem koupila nepotřebné brambory. Měla bych pěknou dovolenou," konstatovala čtenářka.

"Druhý den jsem zavolala dceři, aby si vzala brambory. Přinutila mne, abych vstala a šla se na ně podívat. Obsah jednoho pytle byl za jeden den pokryt plísní, po oloupání slupky byl černý. Od 18. června stále myslím na toho šmejda, který mne okradl. Obsah mé koupě je již tekutý a páchne. Prodejcům, kteří v naší obci prodávali brambory, jsem ukázala moji koupi. Zděsili se. Požádala jsem je, aby vzkázali jiným prodejcům z Litoměřicka, co provádí jeden z nich, a v případě, že se pozná, má možnost do pondělního svátku odvézt si brambory i ty v tekutém stavu a vrátit mi peníze," dále popsala podvedená zákaznice.

"Nepřijel, a proto bych chtěla varovat naše občany před tímto lumpem, ale zároveň mne mrzí, že tím ublížím těm poctivým prodejcům, kteří umožnují našim zemědělcům získat za svou dřinu alespoň nějakou odměnu. Když jsou závislí na obchodních řetězcích, které si diktují ceny stěží pokrývající vstupní náklady," napsala do redakce čtenářka.

"Snad toto varování pomůže několika starším spoluobčanům proti šmejdům," dodala Hana Haklová.

Brambory podvodného prodejce
Brambory podvodného prodejce
Brambory podvodného prodejce
Brambory podvodného prodejce
Brambory podvodného prodejce
Brambory podvodného prodejce


Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Trable s rekonstrukcí radnice v Jablonci nad Nisou nekončí Trable s rekonstrukcí radnice v Jablonci nad Nisou nekončí
V mostecké Bělehradské ulici je změna dopravního režimu, vznikl i nový parking V mostecké Bělehradské ulici je změna dopravního režimu, vznikl i nový parking
V Litvínově vyroste nová kotelna za miliardu. Postaví ji Unipetrol V Litvínově vyroste nová kotelna za miliardu. Postaví ji Unipetrol

Cena benzínu i nafty roste. Kolik zaplatí řidiči na severu Čech? Cena benzínu i nafty roste. Kolik zaplatí řidiči na severu Čech?
Lovci suverénně postoupili do čtvrtfinále Českého poháru! Lovci suverénně postoupili do čtvrtfinále Českého poháru!
VIZUALIZACE: Koupaliště v České Lípě je blíž k realizaci. Město hledá stavební firmu VIZUALIZACE: Koupaliště v České Lípě je blíž k realizaci. Město hledá stavební firmu


Komentáře