FOTO: Kamencové jezero se dočká opravy. Je v tristním stavu

Kamencové jezero na začátku prázdnin. Foto: archiv Eva BeranováKamencové jezero na začátku prázdnin. Foto: archiv Eva Beranová

Chomutov - Chomutovské Kamencové jezero se má dočkat částečné opravy tristního stavu bez zázemí. Městská kontrola zjistila, že areál je nepřipraven na letošní letní sezónu.

Reklama

"Vedení města a členové magistrátních komisí pro životní prostředí a sport a volný čas provedli ve středu (1.7.2015) inspekční návštěvy v areálu chomutovského Kamencového jezera. Na zastupitelku Evu Beranovou se totiž, v již probíhající letní sezóně, obrátilo s podnětem několik stálých návštěvníků jezera, kteří si stěžovali na tristní zázemí a připravenost areálu," vysvětlil důvody kontroly mluvčí města Jan Rödling.

"Následné kontroly potvrdily tvrzení, že údržba areálu jezera je naprosto zanedbaná. Město přijímá opatření, které v této sezóně zajistí aspoň nejnutnější opravy," konstatoval.

Fotografie, které pořídila zastupitelka Beranová podle města dokazují naprostou nepřipravenost areálu na novou sezónu.  "Pokud v městských turistických průvodcích někoho přesvědčujeme, ať se přijede podívat na perlu Chomutova, uvádíme jej v omyl. Nečinnost podnájemce jezera ale také předchozích vedení města z největší místní turistické atrakce udělala ostudu města,“ řekla k tomu Eva Beranová.

ČTETE:  Podkrušnohorský zoopark a Kamencové jezero: To je Chomutov

Zastupitelka odala, že dle smlouvy s dlouhodobým podnájemcem jezera a městskou společností Kultura a sport, s.r.o. vyplývá, že vinu za současný stav areálu nesou společným dílem podnájemce i městská společnost. Městská firma má totiž v areálu zajišťovat běžnou údržbu.

„Jednatelka společnosti ale tvrdí, že předchozí vedení města opakovaně o stavu Kamenčáku informovala, ale nedostala odpovídající reakci. Než důkladně prověříme všechny okolnosti současného stavu, musíme nejdřív zajistit základní opravy pro důstojný provoz areálu v této sezóně,“ uvedla Eva Beranová.

Podle města vzhledem k tomu, že sezóna již začala, není možné areál zavřít, a dílčí opravy tak budou provedeny za provozu. Při opravách bude například strženo tzv. dětské molo, provedeny budou drobné opravy na majetku a zlepší se stav tzv. velkého mola.

Inspekční návštěvy se zúčastnil také primátor Daniel Černý. Současný stav považuje za silně znepokojující, ale nikoliv za překvapivý. „Bohužel se opět potvrzuje, že naše dlouhodobá kritika podnájmu jezera na padesát let firmě CV Relax byla opodstatněná. Uděláme všechno pro to, aby Kamencového jezero opět získalo zodpovědného správce, který zlepší technický stav jezera i kvalitu poskytovaných služeb. Je zřejmé, že firma spojená s místními politickými podnikateli takovým správcem není,“ uvedl.

Současná radniční koalice se ujala řízení města se slibem, že změní nevýhodné smluvní vztahy mezi městskou společností Kultura a sport a podnájemcem jezera společností CV Relax. „Naplňování tohoto bodu programu bude předmětem koaličního jednání v druhé polovině července,“ dodal primátor.

FOTO: Eva Braunová

Kamencové jezero v Chomutově
Kamencové jezero v Chomutově
Kamencové jezero v Chomutově
Kamencové jezero v Chomutově
Kamencové jezero v Chomutově
Kamencové jezero v Chomutově


Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku
Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!

Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech
Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018

Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví
Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví

Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!
Lovci nevyzráli na Frýdek-Místek ani podruhé Lovci nevyzráli na Frýdek-Místek ani podruhé


Komentáře