Do zlepšení života na chomutovských sídlištích a do škol půjde víc peněz

Chomutov. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czChomutov. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

CHOMUTOV - Desítky až stovky milionů do nových učeben, na vzdělání dětí a na zlepšení života obyvatel Chomutova. To vše bylo schváleno na posledním zastupitelstvu.

Reklama

Město Chomutov přijalo čtyřletý Strategický plán sociálního začleňování. Ten vznikl spoluprací s vládní Agenturou pro sociální začleňování, městem a jeho organizacemi, neziskovkami, školami, policií a dalšími místními institucemi.

„Je to vlastně takový jízdní řád, který nám pomůže řešit často neutěšenou situaci ve městě a hlavně na sídlištích. Jeho smyslem je zlepšení života všech obyvatel města,“ řekl náměstek primátora Marian Bystroń. Díky tomu se město a všichni ostatní aktéři zapojení v plánu snáze dostanou k desítkám milionů korun.

Ty půjdou do škol, vzdělávání, na bydlení, prevenci kriminality a dalších oblastí.

Schválený plán dá všem zainteresovaným výhodu v čerpání peněz z Evropské unie.

„Desítky až stovky milionů korun mohou jít na široké spektrum projektů. Od modernizace učeben a zrychlení internetu ve školách přes rozšíření služeb protidluhové poradny až po vybudování azylového domu pro rodiny s dětmi či bytů na půl cesty pro mládež, která opouští ústavní zařízení. Velkou prioritou je dále pomoc společenstvím vlastníků jednotek a družstvům na sídlištích. Je toho připraveno hodně,“ řekla lokální konzultantka Agentury pro sociální začleňování Kamila Zinčenková.

V roce 2017 bude možné žádat o peníze na nejrůznější projekty. Díky schválení strategického plánu bude mít město Chomutov výhodnější pozici oproti ostatním městům nezapojeným do spolupráce s agenturou.

Strategický plán získal i širokou podporu v městském zastupitelstvu, kde pro něj hlasovali všichni přítomní zastupitelé.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře