Dlouhodobě nezaměstnaní budou uklízet ulice Chomutova

Uklízeči, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Uklízeči, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

CHOMUTOV - Úklid kolem domů, kontejnerů, u dětských hřišť a péče o okolí. To bude hlavní náplň práce takzvaných správců lokalit v ulicích Chomutova.

Reklama

Město společně s úřadem práce zaměstná lidi, kteří budou dohlížet na pořádek ve svém sousedství.

„Smyslem je vybrat někoho místního. Doufáme, že když se o úklid bude starat někdo místní, že to bude mít pozitivní vliv i na ostatní,“ popsal náměstek chomutovského primátora Marian Bystroń. Kromě péče o prostranství by správce mohl působit jako stmelovací prvek v rámci komunity.

Vybraní lidé budou na plný úvazek uklízet svoji část města, konkrétně oblasti Zahradní I, Zahradní II, Jirkovská, Kamenná I, Kamenná II, Březenecká, Kadaňská, Bělohorská, Za Zborovskou a Karla Buriana.

Zařazeni budou pod pracovní skupinu, která se stará o městský majetek, dohlížet na ně budou také sociální pracovnice městského odboru.

Zaměstnanci se budou rekrutovat z dlouhodobě nezaměstnaných občanů. Jejich mzdu z velké části zaplatí Úřad práce ČR, město se na nákladech bude rovněž podílet, vše se děje v rámci projektu Společně to dokážeme v Ústeckém kraji. Úřad práce v Chomutově také dotyčným poskytne poradenství a další aktivity.

„Projekt a jeho úspěšnost budeme sledovat a vyhodnocovat. Pro dlouhodobě nezaměstnané je to také šance, jak získat pracovní zkušenosti a následné uplatnění,“ doplňuje Marian Bystroń. Záměr byl schválen radou města, první správci lokalit by měli začít pracovat letos na podzim.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře