David Dinda opouští vedení Pirátů, bude se věnovat náměstkování na radnici

David Dinda (vlevo). Foto: Ladislav Chlíbek
David Dinda (vlevo). Foto: Ladislav Chlíbek

CHOMUTOV - Po 13 letech opouští David Dinda hokejový klub Piráti Chomutov, nově bude jen náměstkem primátora Chomutova. Zdůvodnil to tím, že obě funkce jsou neslučitelné.

Reklama

„V posledních letech vnímám uvadající zájem některých politiků o sportovní dění v našem městě. Obsazování klíčových pozic nekompetentními lidmi, snižování rozpočtu v této kapitole, nulové vize do budoucna. Přitom Chomutov disponuje možná nejlepší sportovní infrastrukturou v naší zemi a má tak výborný potenciál pro rozvoj těchto aktivit," zdůvodnil v tiskové zprávě David Dinda, proč se rozhodl pro politickou kariéru.

„Pochopitelně nejsem nadšený, když klub opouští klíčoví lidé. A David mezi takové nepochybně patří. Na druhou stranu vnímám jeho zájem o veřejné dění a vím, že mu dost záleží na moderním rozvoji města, ve kterém žije. Má všechny předpoklady, aby jeho práce měla pozitivní výsledky pro celý Chomutov. Současně jsem ho také varoval před tím, že jde o úplně jiný svět, kde se úspěch neodpouští,” zhodnotil situaci majitel klubu Jaroslav Veverka.

"Vzhledem k tomu, že pozice náměstka primátora města a výkonného ředitele klubu není slučitelná a David Dinda by se mohl dostal do střetu zájmů, musí si statutární ředitel pirátské organizace Jaroslav Veverka mladší poradit s otázkou nového personálního obsazení: Budeme se tím zabývat v následujících týdnech. Zvážíme určité varianty včetně přerozdělení jednotlivých kompetencí mezi stávající tým našich lidí," stojí dále v tiskové zprávě Pirátů Chomutov.

SOUVISEJÍCÍ:  Marek Hrabáč je primátorem Chomutova. Dinda s Marešem jeho náměstci

Reklama

Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře