Daniel Černý nedostal hlas od Karin Sobotkové. Proč?

Daniel Černý. Foto: archiv Facebook D. Černého
Daniel Černý. Foto: archiv Facebook D. Černého

Chomutov - Daniel Černý (PRO Chomutov) se dočkal. Na ustavujícím zastupitelstvu se stal primátorem Chomutova. Pikantní je, že nedostal hlas od koaliční zastupitelky Karin Sobotkové (ANO).

Reklama

Daniel Černý byl zvolen dvaceti hlasy, nikoliv dvaadvaceti, kterými disponuje koalice PRO Chomutoc, ANO, KSČM. To, že Černý nehlasoval sám pro sebe a zdržel se, je pochopitelné. Jiné to je u Karin Sobotkové. Proč? Zatím se ke svému rozhodnutí nevyjádřila.

Ještě před volbou Daniela Černého zastupitelé hlaosvali o protinávrhu, aby v primátorském křesle zůstal dosavadní primátor Jan Mareš. Návrh sociálních demokratů nebyl úspěšný.

Do funkce prvního náměstka byl zvolen Marek Hrabáč (ANO) a druhým náměstkem Marian Bystroň.

Dalšími radními (kromě primátora a náměstků) byli zvoleni Ivana Chábová, Jan Hartmann, Monika Mrugová, Vladimír Koten (PRO Chomutov), Ladislav Drlý, Jaroslav Komínek, Libuše Zmátlová (všichni KSČM), Karin Sobotková (ANO).

Zastupitelé na ustavujícím zastupitelstvu rovněž zvolili předsedy výborů. V čele finančního stane Libuše Zmátlová (KSČM), kontrolní povede Karel Lipmann (Nový Sever), výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost pak Jan Mareš (ČSSD). Výbor pro národnostní menšiny bude řídit David Ištok (PRO Chomutov).

Reklama

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře