Chomutovský Michal Vondrka: Máme vyrovnanější tým než vloni

Michal Vondrka bruslící vzadu v bílém. Foto: Ladislav ChlíbekMichal Vondrka bruslící vzadu v bílém. Foto: Ladislav Chlíbek

Chomutov - Klíčovou postavou duelu chomutovských Pirátů s Kometou Brno byl bezesporu kapitán Severočechů Michal Vondrka. Ten si připsal dvě branky a rozhodl v prodloužení. Chomutov tak získal po výhře 4:3 v prodloužení skalp lídra tabulky hokejové Tipsport extraligy.

Reklama

Chomutov porazil vedoucí tým soutěže a sám znovu doráží na čelo extraligové tabulky. „Hrajeme v pohodě, sbíráme body, zatím jsme spokojení,“ lebedil si chomutovský kapitán Michal Vondrka. Ten zaujal dvěma brankami a přesným zásahem v prodloužení. K úplné spokojenosti mu chyběla už jen výhra v základní hrací době. „Měli jsme na tři body, ale jsem rád, že jsme získali alespoň dva,“ spekuloval.

Chomutov ukázal, že se s ním v letošním ročníku hokejové extraligy musí počítat. Recept nenašel jen na brněnské početní výhody. „Připravovali jsme se na přesilovky Komety, ale přesto jsme z nich inkasovali dva góly. Nejdřív to pěkně trefili přes obránce, podruhé skórovali po naší chybě,“ litoval Vondrka.

„Měli jsme dobré pasáže hry, ale i části, při kterých jsme se hnali příliš do útoku, a Kometa toho uměla využít. Na druhou stranu se proti nim nedá hrát ani úplně pasivně,“ uvažoval zkušený forvard po utkání.

Brňané každopádně patřili mezi nejtěžší letošní chomutovské protivníky. „Kometa má vyrovnané všechny čtyři formace, je to kvalitní tým, patří k favoritům soutěže. Paradoxně se nám proti těmto týmům ze špice tabulky hraje lépe, než proti soupeřům ze spodku soutěže,“ vysvětluje Vondrka.

Chomutov se pohybuje v popředí extraligové tabulky. Vondrka netají spokojenost. „Vstup do soutěže jsme měli výborný. Takový začátek soutěže asi ani moc lidí neočekávalo. Na tabulku se ale nedíváme, soustředíme se na každý zvlášť a chceme pravidelně sbírat body,“ nabádá.

Chomutovu letos chybí superproduktivní Roman Červenka, Piráti se přesto zdají být silnějším týmem než vloni. I mladí hokejisté z kádru Pirátů se najednou prosazují. „Tito hráči jako David Kaše nebo David Kämpf se minulý rok ohráli, narostlo jim sebevědomí. Máme minimálně vyrovnané tři formace a podáváme týmové výkony. Vloni hodně záleželo na Romanu Červenkovi, který dělal spoustu bodů. Letos je šířka hráčů, kteří mohou rozhodnout zápas širší. Mladým klukům při vítězstvích roste sebevědomí a chuť,“ uzavírá Vondrka.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V Roztokách u Semil hořela výrobní hala V Roztokách u Semil hořela výrobní hala
Dohra s ostravskými kaly. Žili lidé na severu Čech 5 let v omylu? Dohra s ostravskými kaly. Žili lidé na severu Čech 5 let v omylu?
Slavnostní koncert Jitky Čechové je v roudnickém pivovaru Slavnostní koncert Jitky Čechové je v roudnickém pivovaru

Předání výhry NEJ miminku z roudnické porodnice: Maxim Brůna Předání výhry NEJ miminku z roudnické porodnice: Maxim Brůna
Lidé protestují proti zrušenému nočnímu vlaku z Ústí do Prahy Lidé protestují proti zrušenému nočnímu vlaku z Ústí do Prahy
Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru

Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku
Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!

Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech
Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018


Komentáře