Chomutovský hokej na kolenou. Budoucnost nejistá, mluví se o velkých dluzích

Z utkání Pirátů s Dynamem. Foto: Ladislav Chlíbek
Z utkání Pirátů s Dynamem. Foto: Ladislav Chlíbek

CHOMUTOV - Hokej v Chomutově neprožívá zrovna šťastné období. Po letech nejistoty s financováním a letošního sestupu z extraligy na povrch vyplouvají informace o údajných dluzích. Původní majitel akciové společnosti přitom dvakrát rychle za sebou změnil plány s novým vlastníkem akcií.

Reklama

Majitel klubu se rozhodl nepokračovat v jednáních s původně ohlášeným vlastníkem, kterým se měl stát Milan Soukup a skupina podnikatelů.

"S panem Soukupem jsme bohužel nenašli shodu nejen v pohledu na aktuální ekonomickou situaci, ale zejména také nad dalším směřováním celého hokejového klubu. Z těchto důvodů jsme jednání o převodu vlastnictví ukončili a rozhodli se vydat jiným směrem,” řekl v prohlášení majoritní vlastník Pirátů Jaroslav Veverka.

"Mým hlavním přáním a dost možná i podmínkou pro převod akcií byly záruky, že noví vlastníci budou mít chuť poprat se s aktuální situací a hlavně budou mít ambice vrátit Piráty co nejdříve zpátky do extraligy. A zatímco pro pana Soukupa se některé věci zdály jako neřešitelné, ostatní partneři to vidí jinak. Jsou připravení převzít veškeré závazky, které klub má a podílet se na jejich vyřešení. Současně s tím okamžitě pracovat na zajištění nové sezóny, na jejímž konci by rádi bojovali o návrat do nejvyšší soutěže,“ uvedl Jaroslav Veverka.

Jenže Milan Soukup to vidí jinak.

"Vůbec nechápu, jakou roli jsem hrál v tomto příběhu. Celé to chápu jako podvod na svoji osobu a na partnery, kteří do toho šli. Situace nastíněná na začátku byla jiná, než jsem pak zjistil,“ uvedl v rozhovoru pro IDNES.cz Milan Soukup.

"Během měsíce jsem byl schopen udělat ekonomický audit a zjištěná čísla, která vyplynula na povrch, byla gigantická. Dluh je veliký, větší, než byl prezentován.“

O co jde v kauze hokejových Pirátů?

Piráti spadli z extraligy do 1. ligy. Zda budou tuto soutěž hrát, je nejisté.

Už během sezony klub dlužil hráčům, závazky stále nedoplatil. Piráty měl převzít podnikatel Milan Soukup, ten nakonec novým majitelem akcií klubu nebude.

Situací v Chomutově se zabývá hokejový svaz i hráčská asociace.

Končící vlastník Jaroslav Veverka starší uvedl, že klub přenechá skupině podnikatelů. Ti by měli dluhy smazat a prý i usilovat o návrat do extraligy.

Jenže původní hráčský tým se rozpadl, samotní hráči do médií nyní hovoří o dlužných výplatách a někteří hokejisté dokonce popisují svoji svízelnou ekonomickou situaci.

Klub má nového trenéra. Martin Štrba má v týmu především juniory, se kterými začal letní přípravu.

SOUVISEJÍCÍ: Hokej v Chomutově má zachránit nový majitel Pirátů

Reklama

Hodnocení

2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře